Kolejny siatkarz Trefla z koronawirusem. Wynik po powtórnym badaniu

Siatkówka
Kolejny siatkarz Trefla z koronawirusem. Wynik po powtórnym badaniu
Fot. PAP
Test przeprowadzony w miniony poniedziałek u jednego z siatkarzy Trefla dał wynik ujemny, ale trzy dni później wystąpiła u niego podwyższona temperatura.

Liczba siatkarzy występującego w PlusLidze Trefla Gdańsk zakażonych koronawirusem zwiększyła się do 12. W poniedziałek obecność SARS-CoV-2 stwierdzono u zawodnika, który w piątek miał powtórzone badanie. Pierwszy test dał ujemny wynik.

Test przeprowadzony w miniony poniedziałek u jednego z siatkarzy Trefla dał wynik ujemny. Ponieważ trzy dni później miał podwyższoną temperaturę, postanowiono powtórzyć test. Ten dał wynik dodatni, zatem podjęto decyzję o powtórzeniu w tym tygodniu badań u pozostałych sześciu osób z ujemnymi wynikami – u trzech graczy i trzech członków sztabu szkoleniowego.

 

- Jestem po wielu rozmowach z sanepidem. Każdy organizm inaczej reaguje na zakażenie, więc jest to jak najbardziej możliwe, że u tego zawodnika wirus rozwijał się wolniej i przy pierwszym teście nie był jeszcze wykrywalny. Zachowując jednak wszelkie środki ostrożności, gdy tylko u tego zawodnika pojawiła się podwyższona temperatura, od razu zgłosił się do sanepidu, choć podejrzewał, że jednodniowa gorączka mogła wynikać z zatrucia pokarmowego. W związku z dodatnim wynikiem badania teraz sanepid zadecydował o kontrolnym powtórzeniu testów u wszystkich graczy i członków sztabu szkoleniowego, którzy w ubiegłym tygodniu otrzymali ujemne wyniki – informuje Prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezes Trefla Gdańsk: Sytuacja nie jest łatwa, ale szukanie winnych nie ma sensu

 

- Powtórne badania przechodzą tylko członkowie drużyny, ponieważ w przypadku pracowników klubu od ostatniego kontaktu z zawodnikami i sztabem szkoleniowym minęły już dwa tygodnie i u żadnej z osób nie pojawiły się żadne niepokojące objawy. W pełni stosujemy się do wszystkich zaleceń Inspekcji Sanitarnej – dodał Gadomski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Verva Warszawa Orlen Paliwa już po badaniach na obecność koronawirusa. Wszyscy są zdrowi

 

Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Treflu wykryto w piątek 24 lipca, a drugi dwa dni później. Ze względu na dobro osobiste zawodników klub nie podał ich nazwisk. W pierwszej turze w zespole przebadano w sumie 21 osób – 15 siatkarzy i sześciu członków sztabu szkoleniowego. Na dzień dzisiejszy zainfekowanych zostało 15 osób - 12 graczy oraz trzech członków sztabu.

 

PI, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie