Koniec zamieszania. Stal Stalowa Wola zagra w III lidze

Piłka nożna
Koniec zamieszania. Stal Stalowa Wola zagra w III lidze
fot. PAP
Stal Stalowa Wola ostatecznie spada z II ligi

Polski Związek Piłki Nożnej odrzucił wniosek Stali Stalowa Wola o dołączenie klubu do II ligi w sezonie 2020/2021. W opublikowanym oświadczeniu PZPN poinformował, że nie znaleziono podstaw formalno-prawnych do rozszerzenia trzeciego szczebla rozgrywek do 20 drużyn.

Stal Stalowa Wola spadła z II ligi "na murawie" w dniu 25 lipca, przegrywając z Pogonią Siedlce 0:3 przed własną publicznością. Klub z Podkarpacia spróbował jednak powalczyć o trzeci poziom rozgrywek przy zielonym stoliku, składając odwołanie ws. spadku. Pismo rozpatrywała Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która w poniedziałek podjęła jednak decyzję niekorzystną dla Stali.

 

PZPN wydał w poniedziałkowe popołudnie oświadczenie w tej sprawie: "Polski Związek Piłki Nożnej nie znalazł podstaw formalno-prawnych do uwzględnienia wniosku klubu Stal Stalowa Wola o rozszerzenie składu 2. Ligi w sezonie 2020/2021 do dwudziestu drużyn. W związku z powyższym klub w sezonie 2020/21 będzie uczestniczył w rozgrywkach III ligi gr. IV."

 

 

Tym samym w II lidze zagra w przyszłym sezonie 19 drużyn, a w grupie IV trzeciej ligi występować będzie 21 klubów. Co ciekawe rozgrywki na czwartym poziomie rozgrywek ruszyły już w miniony weekend i wszystkie 20 drużyn rozegrało już swoje mecze. Pierwszym liderem została drużyna KS Wiązownica, która ograła Hetmana Zamośc 3:0.

 

Organem prowadzącym rozgrywki 3. ligi grupy IV w sezonie 2020/2021 jest Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, który opracuje nowy terminarz. Na jego podstawie będą rozgrywane spotkania w województwach podkarpackim, lubelskim, małopolskim oraz świętokrzyskim. W pozostałych grupach III ligi w tym sezonie będzie grało odpowiednio 22, 19 i ponownie 22 kluby. Na czwartym poziomie rozgrywek mamy więc solidny rozgardiasz.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie