ORLEN Mistrzostwa Polski juniorek w siatkówce plażowej za nami. Końcowa klasyfikacja

W Lublinie zakończyły się ORLEN Mistrzostwa Polski juniorek w siatkówce plażowej.

W Lublinie zakończyły się ORLEN Mistrzostwa Polski juniorek w siatkówce plażowej. Złote medale imprezy wywalczyły Zuzanna Bielak i Nicole Jochym. Patronem turnieju jest firma PKN ORLEN.

Dwa dni zmagań w Lublinie przyniosły sporo emocji, a spragnieni siatkówki kibice, dzięki transmisjom internetowym mogli śledzić ciekawe zagrania i ogromną walkę uczestniczek turnieju. W meczu o brązowe medale zagrały Aleksandra Chudzik i Aleksandra Stadnik (SMS Ostróda) przeciwko Małgorzacie i Katarzynie Żmijewskim (KS UKS Atena Warszawa). Zawodniczki z Ostródy szybko i pewnie pokonały rywalki ze stolicy i to one uplasowały się na ostatnim stopniu podium.

W finale mistrzostw spotkały się pary Zuzanna Bielak/Nicole Jochym (TPS Lublin) i Kalina Pylińska/Wiktoria Stryjak (GLKS Barycz Janków Przygodzki). Spotkanie znakomicie rozpoczęły gospodynie, które wygrały pierwszą odsłonę 21:10. Drugi set nie miał jednak tak jednostronnego przebiegu, a duet przyjezdnych był o krok od wyrównania stanu meczu. Ostatecznie jednak w drugiej partii także triumfowały lublinianki, wygrywając 22:20 i tym samym przypieczętowując wynik starcia o złoto.

Końcowa klasyfikacja MP Juniorek rozegranych w Lublinie 1-2.08.2020

1.miejsce: Bielak Zuzanna / Jochym Nicole - TPS Lublin
2.miejsce: Pylińska Kalina / Stryjak Wiktoria - GLKS Barycz Janków Przygodzki
3.miejsce: Chudzik Aleksandra / Stadnik Aleksandra - SMS Ostróda
4.miejsce: Żmijewska Katarzyna / Żmijewska Małgorzata - Klub Siatkarski UKS Atena Warszawa
5.miejsce: Korth Anna / Sobczak Julia - Gdyńska Akademia Siatkówki
6.miejsce: Adamek Zuzanna / Walendowska Aleksandra - GLKS Barycz Janków Przygodzki
7.miejsce: Latos Barbara / Wrońska Kinga - Klub Siatkarski UKS Atena Warszawa
8.miejsce: Borszewska Wiktoria / Iwankowska Zuzanna - Zryw Volley Iława