PlusLiga: PGE Skra zaczyna zgrupowanie. Od wtorku treningi w komplecie

Siatkówka
PlusLiga: PGE Skra zaczyna zgrupowanie. Od wtorku treningi w komplecie
fot. PGE Skra Bełchatów
Od wtorku trener Michał Mieszko Gogol będzie pracował z kompletem swoich siatkarzy

Siatkarze PGE Skry rozpoczynają kolejny etap przygotowań do nowego sezonu PlusLigi. We wtorek bełchatowianie wyjadą na zgrupowanie do Łasku, co najważniejsze, będą już trenowali w komplecie. - Nareszcie będziemy mogli prowadzić zajęcia w systemie sześć na sześć - mówi trener Michał Mieszko Gogol, który podsumował też start swoich podopiecznych w warszawskim turnieju PreZero Grand Prix. PGE Skra awansowała do rozgrywek finałowych, które odbędą się w najbliższy weekend w Gdańsku.

W turnieju PreZero Grand Prix PGE Skra była najlepsza w swojej grupie. Zawody były jednak wymagające dla siatkarzy, szczególnie ze względu na piaszczyste podłoże oraz upalną pogodę.

 

- Fajnie, że mogliśmy zagrać po pięciu miesiącach przerwy, szczególnie dla kibiców, dla których mamy ogromny szacunek. Chcieliśmy przypomnieć trochę o sobie i o siatkówce ligowej, bo o naszą dyscyplinę trzeba dbać. Chłopaki też fajnie sprawili się w takiej grze. Udało nam się znaleźć efektywny system, który przynosi korzyści. Był i widowiskowy i skuteczny, a to najważniejsze. Cieszę się, że chłopaki dobrze się bawili i dali kibicom dużo radości - podsumował trener Gogol.

 

ZOBACZ TAKŻE: Jennings Franciskovic nie dla PGE Skry

 

W związku z dużą intensywnością niedzielnego turnieju, poniedziałek został przeznaczony na regenerację. W hali Energia spotkali się jedynie siatkarze, którzy nie pojechali do Warszawy, czyli Mateusz Bieniek, Milad Ebadipour, Sebastian Adamczyk, Milan Katić i Grzegorz Łomacz, czyli reprezentacyjny rozgrywający, który w poniedziałek dołączył do zespołu.

 

- Mamy już w klubie reprezentantów Polski, a w poniedziałek ląduje również samolot z Taylorem Sanderem. Wszyscy się z tego cieszymy i od wtorkowego popołudniowego treningu na mini zgrupowaniu w Łasku będziemy już w komplecie. To pomoże nam optymalnie przygotować się już do właściwego sezonu ligowego - mówi szkoleniowiec.

 

ZOBACZ TAKŻE: PreZero Grand Prix zagości w kalendarzu na dłużej

 

Wspomniane przez trenera Gogola zgrupowanie w Łasku rozpocznie się we wtorek i zakończy w piątek sparingiem z Aluronem CMC Zawiercie (godz. 17:00 w Zduńskiej Woli). Następnie siatkarze wyjadą do Gdańska na turniej finałowy PreZero Grand Prix.

 

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie