Siatkarz Aluron CMC Warty Zawiercie zakażony koronawirusem

Siatkówka
Siatkarz Aluron CMC Warty Zawiercie zakażony koronawirusem
fot. PAP

Klub PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie poinformował, że jeden z siatkarzy pierwszej drużyny otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Cały zespół oraz współpracownicy klubu pozostają w izolacji domowej wraz z rodzinami i czekają na dalsze wytyczne z sanepidu.

W niedzielę 2 sierpnia wieczorem jeden z siatkarzy Aluron CMC Warty zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Klub niezwłocznie podjął decyzję o odwołaniu poniedziałkowych treningów i nakazał siatkarzom, przedstawicielom sztabu szkoleniowego oraz współpracownikom pozostanie w izolacji domowej wraz z rodzinami.

 

ZOBACZ TAKŻE: Prezes Trefla Gdańsk: Sytuacja nie jest łatwa, ale szukanie winnych nie ma sensu

 

W poniedziałek 3 sierpnia w godzinach porannych wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego – negatywny. Osoba zakażona ostatni kontakt z resztą drużyny miała w piątek 31 lipca podczas popołudniowego treningu. O dalszych procedurach decydować będzie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu, z którą klub pozostaje w stałym kontakcie.

RM, Aluron CMC Warta Zawiercie
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie