Prezes PGE Skry: PreZero Grand Prix zagości w kalendarzu na dłużej

Siatkówka
Prezes PGE Skry: PreZero Grand Prix zagości w kalendarzu na dłużej
Fot. Polsat Sport
Prezes PGE Skry Bełchatów jest zadowolony z turnieju PreZero Grand Prix.

W Warszawie rozegrano drugi turniej cyklu PreZero Grand Prix. Wśród drużyn, które awansowały do finału w Gdańsku była m.in. PGE Skra Bełchatów. Pomysł zawodów docenił Konrad Piechocki. To bardzo ważna sprawa z punktu widzenia lojalności w stosunku do sponsorów - powiedział prezes klubu z Bełchatowa.

- Myślę, że trzeba na to spojrzeć szerzej, bo ze sportowego punktu widzenia jest to etap przygotowań do sezonu, ale przede wszystkim musimy sięgnąć pamięcią do tego co się stało od 12 marca. Siatkarskie rozgrywki stanęły i przez długi okres w ogóle nie było siatkówki. To bardzo ważna sprawa z punktu widzenia lojalności, współpracy i profesjonalnego podejścia całego środowiska siatkarskiego w stosunku do sponsorów. Biorąc pod uwagę te dwie rzeczy, w które cały cykl turnieju świetnie się wpisuje myślę, że zagości on w kalendarzu siatkarskich imprez na dłużej niż jeden sezon - podsumował zawody w Warszawie Piechocki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Turniej tie-breaków w Warszawie! Wyniki i skróty meczów PreZero Grand Prix siatkarzy

 

- Każdy chce się zaprezentować jak najlepiej. Plażówka to nie rozgrywki halowe, wiele rzeczy zostało zniwelowanych, więc jest to zupełnie inna gra. Dobrze to wszystko wygląda. Brawa dla Wrześni, która się postawiła i zagrała bardzo ambitnie wygrywając pierwszego seta. Zawsze jest trochę niepewności, ale tak jak zawsze przyjechaliśmy pokazać się tu z jak najlepszej strony i godnie reprezentować sponsorów naszego klubu. Marzymy o tym, żeby wygrać PreZero Grand Prix - zakończył prezes PGE Skry.

 

W pierwszej fazie turnieju PreZero Grand Prix siatkarzy rywalizowało 16 drużyn (13 z PlusLigi + 3 z Tauron 1. Ligi), które podzielono na cztery grupy po cztery zespoły. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup wywalczyły awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w Gdańsku w dniach 8–9 sierpnia. W piątek 7 sierpnia mecze finałowe rozegrają siatkarki

 

Uczestnicy turnieju finałowego PreZero Grand Prix 2020 siatkarzy:

 

grupa A: 1. GKS Katowice, 2. Asseco Resovia.
grupa B: 1. Cuprum Lubin, 2. Verva Warszawa Orlen Paliwa.
grupa C: 1. PGE Skra Bełchatów, 2. Indykpol AZS Olsztyn.
grupa D: 1. Jastrzębski Węgiel, 2. MKS Będzin.

 

Transmisja turnieju finałowego PreZero Grand Prix w Polsacie Sport

 

PI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie