Ricardo Lucarelli wreszcie opuścił kraj i przyleciał do klubu

Siatkówka
Ricardo Lucarelli wreszcie opuścił kraj i przyleciał do klubu
fot. PAP
Ricardo Lucarelli wreszcie opuścił kraj i przyleciał do klubu.

Nowy siatkarz Trentino Volley Ricardo Lucarelli po tygodniach oczekiwania mógł wreszcie opuścić ojczyznę i wyjechać do Włoch. W wyniku epidemii przekraczanie granicy Brazylii zostało ograniczone, a przyjmujący nie mógł dołączyć do klubu, który kilka tygodni temu rozpoczął treningi.

Zawodnik zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie z bliskimi, pisząc, że pożegnania zawsze bywają trudne. "Mimo że daleko, zawsze będziemy blisko" – podpisał fotografię.

 

"Po prostu jedź, będziemy za tobą tęsknić!” – odpisał mu rozgrywający reprezentacji Brazylii Bruno Rezende, który w kolejnym sezonie zagra w rodzimym klubie Funvic Taubate

 

 

Podpisanie kontraktu z włoskim klubem to pierwszy transfer 28-latka poza ojczyznę. Wcześniej bronił barw brazylijskich zespołów, z którymi wywalczył mistrzostwo i puchar kraju oraz trzy krążki Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej.

 

Zobacz także: Lucarelli nie może wyjechać z kraju, a jego klub wznowił już treningi

 

Trentino rozpoczęło treningi w pierwszej połowie lipca, bez Lucarellego, który utknął w ojczyźnie, w związku z ograniczeniami w przekraczaniu granicy i wydawaniu wiz. Na pierwsze spotkania w klubie nie przyjechali także dwaj Serbowie: Srecko Lisinac i Marko Podrascanin, którzy w poprzednim miesiącu uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 

 

Nowy klub Lucarellego będzie czwartym uczestnikiem kolejnej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Dołączy do Cucine Lube Civitanova, Sir Safety Perugia i Modena Volley.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie