Fulham w Premier League!

Wembley okazało się szczęśliwe dla Fulham

Piłkarze Fulham wracają do angielskiej Premier League. W rozegranym na stadionie Wembley decydującym meczu baraży wygrali po dogrywce 2:1 z inną drużyną z Londynu - Brentford.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Joe Bryan - w 105. minucie z rzutu wolnego oraz w 117., a w czwartej minucie doliczonego czasu w dogrywce honorowego gola dla rywali strzelił Duńczyk Henrik Dalsgaard.

Fulham wraca do Premier League po rocznej przerwie. Brentford w najwyższej dywizji grał po raz ostatni w 1947 roku.

W dwustopniowych barażach brały udział drużyny z miejsc 3-6 w tabeli Championship, zaplecza ekstraklasy. Wcześniej bezpośrednio do Premier League awansowały dwa zespoły mające w swoich kadrach Polaków: Leeds United (Mateusz Bogusz, Mateusz Klich i Kamil Miazek) oraz West Bromwich Albion (Kamil Grosicki).

Z elitą pożegnały się w tym sezonie Norwich City, Watford oraz AFC Bournemouth.