Stal Nysa zmieniła plany po wykryciu zakażenia w Aluronie

Siatkówka
Stal Nysa zmieniła plany po wykryciu zakażenia w Aluronie
fot. Stal Nysa
Stal Nysa zmieniła plany po wykryciu zakażenia w PlusLidze.

Beniaminek PlusLigi Stal Nysa poinformowała o przełożeniu meczu kontrolnego z GKS Katowice. Powodem ma być zakażenie koronawirusem jednego z siatkarzy Aluronu Virtu CMC Zawiercie.

"Czwartkowy mecz kontrolny z GKS Katowice zostaje przeniesiony na dzień 26 sierpnia 2020 r. na godzinę 16:00. W związku z wykryciem przypadku zakażenia COVID-19 u jednego z siatkarzy Aluronu obecnego podczas turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie, drużyna Stali Nysa podda się badaniom na obecność koronawirusa" – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 

Cała drużyna oraz pracownicy klubu zamierzają ograniczyć kontakty i aktywność społeczną do momentu uzyskania wyników.

 

 

Zobacz także: PlusLiga: MKS Będzin także na kwarantannie

 

Jeden z graczy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie

 

W poniedziałek klub z Zawiercia podał, że dzień wcześniej jeden z graczy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego negatywny. Wszyscy siatkarze Aluronu oraz członkowie sztabu szkoleniowego i medycznego wraz z rodzinami zostali poddani kwarantannie.

 

Na izolacji domowej przebywają również członkowie klubu MKS Będzin, którzy we wtorek poddani zostali testom na obecność koronawirusa.

agb, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze