PlusLiga: Cały zespół Aluronu poddany kwarantannie

Siatkówka
PlusLiga: Cały zespół Aluronu poddany kwarantannie
fot. CyfraSport
Trener Aluronu - Igor Kolaković

Wszyscy siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie oraz członkowie sztabu szkoleniowego i medycznego wraz z rodzinami zostali poddani kwarantannie - poinformował we wtorek klub. Dzień wcześniej okazało się, że zakażony koronawirusem jest jeden z graczy tej ekipy.

Dotyczy to także jednego współpracownika klubu, który miał częsty kontakt z drużyną.

 

Jak napisano w komunikacie, zgodnie z wytycznymi sanepidu wspomniane osoby mają oczekiwać na przeprowadzenie testów "po minięciu 7 dni od ostatniego kontaktu z osobą zakażoną, tj. w piątek 7 sierpnia. Wyniki mają być znane jeszcze tego samego dnia".

 

Odwołane zostały sparingi, które "Jurajscy rycerze" mieli rozegrać w piątek z PGE Skrą Bełchatów (w Zduńskiej woli) oraz w sobotę z ekipą Cerrad Enea Czarni Radom (w Zawierciu). Od wyników testów będzie zależała decyzja czy odbędą się następne zaplanowane gry kontrolne.

 

ZOBACZ TAKŻE: Sezon debiutantek! Siatkarskie talenty, które warto zapamiętać

 

Aluron poinformował, że zakażony siatkarz (nie podano jego nazwiska) czuje się dobrze, a część objawów, które miał już minęła.

 

"Żaden z pozostałych zawodników, członków sztabu szkoleniowego i medycznego ani współpracowników klubu nie odczuwa niepokojących objawów" - dodano w informacji klubowej.

 

W poniedziałek klub z Zawiercia podał, że dzień wcześniej jeden z graczy zgłosił podwyższoną temperaturę i gorsze samopoczucie. Podjęto decyzję o odwołaniu poniedziałkowych treningów. Wspomniany zawodnik, a także jeden z członków sztabu szkoleniowego, który zgłosił swędzenie skóry (jeden z rzadziej występujących objawów koronawirusa), zostali poddani testom na obecność SARS-CoV-2. Test siatkarza dał wynik pozytywny, a członka sztabu szkoleniowego negatywny.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze