Tenisowy turniej w Madrycie odwołany. Przyczyną pandemia

Tenis
Tenisowy turniej w Madrycie odwołany. Przyczyną pandemia
Fot. CyfraSport
Kolejny tenisowy turniej odwołany z powodu pandemii.

Jeden z najbardziej znanych turniejów tenisowych w Mutua Madrid Open został odwołany - poinformowali we wtorek organizatorzy. Powodem jest pandemia koronawirusa, która znowu się mocniej uaktywniła. Impreza miała się odbyć w dniach 12-20 września.

W stolicy Hiszpanii rywalizują zazwyczaj zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Mecze odbywają się na nawierzchni ziemnej.

 

"To nasz akt odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich. Obecna sytuacja związana z koronawirusem ciągle się zmienia i trudno przewidzieć, co będzie za miesiąc. Rozmawialiśmy ze wszystkimi służbami i wspólnie podjęliśmy decyzję, że tegorocznego turnieju w Madrycie nie będzie" - napisano w komunikacie.

 

 

Pierwotnie impreza miała mieć miejsce w maju, ale wówczas przeniesiono ją na wrzesień. Teraz postanowiono całkowicie odwołać. Kolejna edycja turnieju jest zaplanowana na termin 30 kwietnia - 9 maja 2021.

 

Organizacje WTA i ATP zapowiedziały kolejne zmiany w kalendarzu, ale na razie nie podano szczegółów. 31 sierpnia ma się rozpocząć wielkoszlemowy US Open w Nowym Jorku.

 

Zobacz też: Aleksander Zverev: Wolałbym, żeby US Open się nie odbyło

 

Pandemia koronawirusa na całym świecie znowu przybiera na sile. W Hiszpanii zanotowano już prawie 345 tys. przypadków zachorowań, a na świecie niemal 18,5 mln.

mtu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze