Fortuna 1 Liga: Piotr Mandrysz trenerem Sandecji Nowy Sącz

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Piotr Mandrysz trenerem Sandecji Nowy Sącz
Fot. Cyfrasport
Piotr Mandrysz to specjalista od awansów do ekstraklasy. Zrobił to w 2015 roku z zespołem z Niecieczy.

Piotr Mandrysz podpisał dwuletnią umowę z Sandecją Nowy Sącz. Zastąpi tym samym duet - Marcin Jałocha i Piotr Świerczewski, który utrzymał zespół w Fortuna 1. Lidze. Mandrysz pracował wcześniej m.in. w Pogoni Szczecin i Zagłębiu Sosnowiec. W ostatnim sezonie prowadził zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Sandecję w minionym sezonie prowadził Tomasz Kafarski, a w ostatnich czterech kolejkach wspomniany trenerski duet. Wykonali oni powierzone im zadanie i utrzymali zespół w pierwszej lidze, ale strony nie zdecydowały się na kontynuowanie współpracy. Sandecja Nowy Sącz zajęła w zeszłym sezonie 12. miejsce w tabeli.


W Nowym Sączu liczą na doświadczenie 58-letniego szkoleniowca. Pracę w zawodzie trenera rozpoczął w Pogoni Szczecin gdzie w latach 1996-1999 był grającym asystentem. Mandrysz kontynuował swoją karierę jako samodzielny trener w Radomsku, Ruchu Chorzów, Arce Gdynia, Pogoni Szczecin, GKS Tychy, GKS Katowice i Zagłębiu Sosnowiec. Jego największym sukcesem był awans do ekstraklasy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza w 2015 roku, a następnie utrzymanie tego zespołu na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z Eredivisie do Stomilu Olsztyn. Holender dołączył do "Dumy Warmii"


Mandrysz w klubie z Niecieczy pracował też w ostatnim sezonie, ale został zwolniony po 18. kolejce.


- Już sam fakt, że podpisuję dwuletni kontrakt pokazuje, że są ze mną wiązane określone oczekiwania. Myślę, że jest to wystarczający czas, żeby móc zaprezentować się z jak najlepszej strony. Zarówno ja jako szkoleniowiec, ale również drużyna, która po ostatnim trudnym sezonie wymaga przemeblowania. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja panująca w Polsce nie jest łatwa, czasu jest praktycznie niewiele, za niespełna dziewięć dni mamy pierwsze spotkanie, bardzo prestiżowe, w Pucharze Polski z Rakowem Częstochowa – powiedział Mandrysz, cytowany przez oficjalną stronę internetową Sandecji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Znamy ramowy terminarz Fortuna 1 Ligi, II ligi i Totolotek Pucharu Polski


Nowy wiceprezes sądeckiego klubu Arkadiusz Aleksander podkreślił, że w najbliższym sezonie nowy trener nie otrzymał zadania walki o awans.


- Chcemy przebudować drużynę na przyszły sezon. Związane jest to z tym, że miasto ogłosiło przetarg na budowę stadionu. Planujemy, aby nasz zespół, jak obiekt będzie gotowy, mógł się włączyć do walki o ekstraklasę – wyjaśnił.

 

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze