"Jakobsen jest w ciężkim stanie, w trakcie diagnostyki"

Inne
"Jakobsen jest w ciężkim stanie, w trakcie diagnostyki"
fot. PAP
Fabio Jakobsen, który doznał najpoważniejszych obrażeń w środowej kraksie na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach, jest w ciężkim stanie.

Holender Fabio Jakobsen, który doznał najpoważniejszych obrażeń w środowej kraksie na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach, jest w ciężkim stanie – potwierdził rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu.

"Nadal trwa proces diagnostyczny. Pacjent jest zaintubowany, wydolny krążeniowo i oddechowo" – powiedział PAP Tomasz Świerkot.

 

Jak poinformował, do sosnowieckiego szpitala trafił też drugi kolarz poszkodowany w środowym wypadku. Jego stan jest określany jako dobry.

 

ZOBACZ TAKŻE: Lang: Faulujący będzie pociągnięty do sprawy karnej. Takie zachowanie jest karygodne

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu ma status centrum urazowego. Trafiają tam ofiary najpoważniejszych wypadków w regionie, w tym górnicy – ofiary katastrof w kopalniach.

 

Wcześniej głos w tej sprawie zabrała lekarz wyścigu Tour de Pologne, Barbara Jerschina.  - Doszło do sporej utraty krwi, mam nadzieję, że przeżyje - powiedziała.

 

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze