Liga Europy: Inter Mediolan kolejnym ćwierćfinalistą

Liga Europy: Inter Mediolan kolejnym ćwierćfinalistą!

Zawodnicy Interu Mediolan awansowali do ćwierćfinału pikarskiej Ligi Europy po pokonaniu Getafe FC 2:0. Uczestnicy spotkania to jedna z dwóch par 1/8 finału LE, w których o awansie decydował tylko jeden mecz.

Kryzys związany z COVID-19 uniemożliwił Interowi i Getafe rozpoczęcie rywalizacji, dlatego drużyny nie zagrały typowym systemem mecz i rewanż. Zmierzyły się tylko raz na neutralnym terenie – w Gelsenkirchen.

Ekipa z Mediolanu zaprezentowała się w osłabionym składzie, bowiem w szeregach zespołu Antonio Conte zabrakło Matiasa Vecino i Stefano Sensiego. W składzie Getafe wszyscy piłkarze byli natomiast do dyspozycji trenera.

I to właśnie oni otworzyli spotkanie. Jaime Mata przejmując podanie główkował w dolny róg bramki, jednak strzał obroniony został przez bramkarza Samira Handanovica. Po kwadransie napastnik miał ponowną okazję na zdobycie gola, po odebraniu celnego podania w polu karnym. Strzał piłkarza hiszpańskiej drużyny został przyblokowany wślizgiem jednego z obrońców.

Piłkarze Interu nie pozostali dłużni i popisali się dwukrotnym strzałem na bramkę rywali, jednak David Soria nie dał im żadnych szans. Do czasu, bo w 33. minucie padła pierwsza bramka dla Włochów! Trafił Romelu Lukaku po podaniu Alessandro Bastoniego z głębi pola.

Mimo prób, zawodnicy Jose Bordalasa nie znaleźli odpowiedzi na strzał rywali, a do przerwy na tablicy wyników widniało 1:0.

Po rozpoczęciu drugiej połowy obie ekipy ruszyły do ofensywy. Jako pierwszy huknął z dystansu Nicolo Barella, jednak piłka została zablokowana. Do głosu bezskutecznie próbowali dojść także przedstawiciele La Liga, choć bliski strzału głową był Jaime Mata.

Kwadrans przed zakończeniem spotkania sędzia podyktował rzut karny dla piłkarzy Getafe, po dotknięciu piłki ręką przez doświadczonego Urugwajczyka Diego Godína. Jedenastki nie wykorzystał jednak Jorge Molina, a piłka przeleciała dobry kawałek od lewego słupka bramki.

Chwilę później okazję do strzelenia gola otrzymał Christian Eriksen, po podaniu mu piłki prosto pod nogi przez jednego z obrońców przeciwnej drużyny. Wykorzystał ją. Było 2:0 dla Interu, a prowadzenia zespół Antonio Conte nie oddał już do końca. Piłkarze z Mediolanu awansowali do ćwierćfinału!

Inter Mediolan - Getafe FC 2:0 (1:0)

Bramki: Romelu Lukaku 33, Christian Eriksen 83

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)

Awans: Inter Mediolan.