Liga Europy: Szachtar Donieck - VfL Wolfsburg. Relacja i wynik na żywo

Po długich tygodniach wyczekiwania, czas na rozpoczęcie europejskich pucharów. W środowym spotkaniu ekipa Szachtara Donieck zmierzy się z VfL Wolfsbrug w ramach 1/8 finału Ligi Europy. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Starcie na stadionie w Kijowie będzie meczem rewanżowym obu drużyn, które zdążyły rozegrać pierwsze spotkanie jeszcze w marcu. Wtedy triumfowała ekipa z Doniecka, która wygrała w Niemczech 2:1. Przyjezdni prowadzenie objęli już w 17. minucie, jednak chwilę później zmarnowali rzut karny. Tym samym odwdzięczyli się również gospodarze, ale na początku drugiej połowy udało im się doprowadzić do wyrównania. Ostatecznie triumfowali Ukraińcy, którzy w 73. minucie zdobyli zwycięską bramkę.

W meczu rewanżowym zawodnicy z Doniecka już na starcie mogą mówić o pewnej przewadze, bowiem w drużynie przeciwników nie zagra aż siedmiu piłkarzy. Kontuzjowani są Ignacio Camacho, Jeffrey Bruma, Xaver Schlager, Admir Mehmedi, oraz Willian. Na kwarantannie znajduje się Kevin Mbabu, natomiast z powodu nadmiaru żółtych kartek pauzuje Renato Steffen.

Obie drużyny już w połowie lipca zakończyły sezony ligowe, dlatego w celu przygotowania się do rewanżowego starcia, rozegrały mecze kontrolne. Szachtar triumfował 2:0 nad Veres-Rivne, natomiast VfL zremisował z RB Lipsk 1:1.

Zarówno dla gości, jak i gospodarzy rywalizacja w Lidze Europy to ostatnie spotkania obecnego sezonu, dlatego przegrani od razu będą mogli się skupić na przygotowaniach do nowych rozgrywek.

Kto wyjdzie górą w środowym starciu? Czy gospodarze po raz drugi pokażą wyższość, a może pokonanym ostatnio "Wilkom" uda się zrewanżować?

Relacja i wynik na żywo meczu Szachtar Donieck - VfL Wolfsburg od godz. 18:45 na Polsatsport.pl.