Liga Europy: Szachtar Donieck w ćwierćfinale!

Liga Europy: Szachtar Donieck w ćwierćfinale! Nokaut w ostatnich minutach spotkania.

Ekipa Szachtara Donieck jednym z pierwszych ćwierćfinalistów piłkarskiej Ligi Europy. Po wygranej na wyjeździe, Ukraińcy triumfowali również u siebie pokonując 3:0 VfL Wolsburg. Wszystkie bramki padły w ostatnich minutach spotkania!

Starcie na stadionie w Kijowie było meczem rewanżowym obu drużyn, które zdążyły rozegrać pierwsze spotkanie jeszcze w marcu. Wtedy triumfowała ekipa z Doniecka, która wygrała w Niemczech 2:1. Kolejny triumf pozwolił Szachtarowi na bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Choć w środę to "Wilki" jako pierwsze ruszyły do ataku, w pierwszej połowie przy piłce zdecydowanie częściej utrzymywali się gospodarze.

W 14. minucie doszło do potężnego strzału z dystansu w wykonaniu Alana Patricka, jednak akcja zakończyła się popisową obroną bramkarza z Wolfsburga. Kilka minut później podopieczni Luísa Castro znowu ruszyli do ofensywy, jednak po raz kolejny nieskutecznie. Po podaniu Marcosa Antonio, Junior Moraes rozminął się z piłką, a ta minęła światło bramki. Brakowało centymetrów.

Po drugiej stronie boiska także nie brakowało prób ataku. Joao Victor koncertowo wykiwał rywala w polu karnym, ale gola też nie było. Piłka przeleciała między nogami jednego z piłkarzy z Wolfsburga.

Przed przerwą gospodarze popisali się jeszcze kilkoma strzałami na bramkę rywali, w tym trafieniem w słupek w wykonaniu Mariosa, jednak na tablicy wyników dalej było 0:0. W związku z tym bliżej ćwierćfinału znajdowali się zawodnicy z Doniecka.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ofensywy gospodarzy. Ukraińcy postraszyli przyjezdnych, oddając strzał za strzałem na bramkę rywali. Po kwadransie sędzia podyktował rzut wolny dla gości, jednak potężny strzał "Wilków" obronił bramkarz gospodarzy Andrij Piatow.

W drugiej połowie arbiter szastał kartkami, w obu przypadkach za faule. Najpierw pokazał czerwony kartonik zawodnikowi Szachtara Dawitowi Choczoławie, a chwilę później żółty piłkarzowi Wolfsburga Johnowi Brooksowi. Była to już druga żółta kartka dla zawodnika przyjezdnych, w związku z czym musiał opuścić boisko.

Na gole trzeba było długo czekać, ale gdy już padły, to jeden za drugim. Ekipa gospodarzy trzy razy trafiła do bramki gości, kolejno w 89., 91. i 93. minucie. Zasłużony ćwierćfinał!

Szachtar Donieck - VfL Wolsburg 3:0 (0:0)

Bramki: Junior Moraes 89, 90+3, Manor Solomon 90+1

Czerwone kartki: Dawit Choczoława 67 - John Brooks 70

Sędzia: Ivan Kruzliak (Słowacja)

Wynik pierwszego meczu: VfL Wolsburg - Szachtar Donieck 1:2

Awans: Szachtar Donieck.