Liga Europy: Manchester United dopełnił formalności. 7:1 w dwumeczu

Manchester United zagra w ćwierćfinale Ligi Europy.

Piłkarze Manchesteru United pewnie awansowali do 1/4 finału Ligi Europy. 'Czerwone Diabły" wyeliminowały austriacki LASK Linz. W środowym meczu padł wynik 2:1 dla zespołu z Old Trafford.

W pierwszej połowie meczu groźniejsze sytuacje stworzyli sobie goście z Linzu. Andres Andrade w 10. minucie spotkania groźnie uderzał głową, jednak piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Sergio Romero. Chwilę później do siatki futbolówkę skierować mógł Philipp Wiesinger, który oddał strzał tuż obok słupka. "Czerwone Diabły" przeprowadziły kilka zaczepnych akcji, lecz zawodnikom Ole Gunnara Solskjaera ani razu nie udało się realnie zagrozić bramce Alexandra Schlagera. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Na początku drugiej odsłony bliżej strzelenia bramki była ekipa z Manchesteru. Doskonałej okazji na zdobycie gola nie wykorzystał Odion Ighalo. Chwilę później było już 1:0 dla LASK. W 55. minucie meczu kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Wiesinger. Austriak mocno uderzył zza pola karnego i nie dał szans Romero.

Goście długo nie cieszyli się z prowadzenia. Dwie minuty później Juan Mata zagrał do Jesse'go Lingarda, który stanął oko w oko ze Schlagerem. Skrzydłowy United wykorzystał szansę i doprowadził do wyrównania.

Później oba zespoły podejmowały próby ataków, lecz w poczynaniach ofensywnych zarówno jednych, jak i drugich brakowało konkretów. W 83. minucie groźnie obok bramki uderzał Scott McTominay. Ostatecznie cztery minuty później wygraną "Czerwonym Diabłom" zapewnił Antony Martial. Francuz znalazł się w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem, którą zamienił na gola.

W ćwierćfinale na drużynę z Manchesteru czeka starcie z FC Kopenhagą, która okazała się lepsza od Istanbul Basaksehir.

Manchester United - LASK Linz 2:1

Bramki: Lingard 57, Martial 87 - Wiesinger 55

Wynik pierwszego meczu: LASK Linz - Manchester United 0:5

Awans: Manchester United