Liga Europy: Mistrz Turcji za burtą! FC Kopenhaga gra dalej

Piłkarze FC Kopenhaga zagrają w 1/4 finału Ligi Europy

FC Kopenhaga odrobiła straty z pierwszego meczu i awansowała do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Europy. Wicemistrzowie Danii pokonali Istanbul Basaksehir 3:0. Warto wspomnieć, że w pierwszym spotkaniu górą byli gracze ze Stambułu.

Lepszego początku meczu gospodarze nie mogli sobie wymarzyć. W 5. minucie Guilermo Valera dośrodkował piłkę w wprost na głowę Jonasa Winda. 21-letni napastnik z najbliższej odległości pokonał Merta Gunoka. Podopieczni Stale Solbakkena bardzo szybko zniwelowali stratę z pierwszego meczu.

Osiem minut później mogło być 2:0. Niebezpiecznie uderzał Rasmus Falk Jensen, jednak dobrze zareagował bramkarz IBFK. Później brakowało konkretów w akcjach ofensywnych obu zespołów. Jedni i drudzy podejmowali pojedyncze próby stworzenia zagrożenia pod bramką rywala, lecz żadna z nich się nie powiodła. Najgroźniejszą sytuację do strzelenia gola Basaksehir miał w 43. minucie. Wówczas w pole karne lewym skrzydłem przedarł się Edin Visca. Bośniak oddał strzał na bramkę, jednak uderzenie zostało zablokowane. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie piłkarzy FC Kopenhaga.

Drugą połowę gracze ze stolicy Danii również rozpoczęli znakomicie. W 54. minucie meczu ręką w polu karnym zagrał Mehmet Topal. Sędzia Dani Orsato bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Wind, który uderzył nie do obrony dla Gunoka. W tym momencie bliżej awansu znaleźli się piłkarze Solbakkena.

Wydawało się, że do stracie drugiego gola do ataku powinni ruszyć mistrzowie Turcji. Wtedy jednak piłkarze FC Kopenhaga zadali decydujący cios. Falk Jensen przedarł się środkiem boiska i oddał precyzyjny strzał w róg bramki. W 62. minucie było już 3:0.

Do końca spotkania gospodarze utrzymali bezpieczną przewagę. Zawodnikom z Kopenhagi udało się odrobić straty z pierwszego meczu i wywalczyć awans do następnej rundy. W następnej rundzie wicemistrzowie Danii zmierzą się ze zwycięzcą meczu Manchester United - LASK Linz.

FC Kopenhaga - Istanbul Basaksehir 3:0

Bramki: Wind 4, 54 - rzut karny, Falk Jensen 62

Wynik pierwszego meczu: Istanbul Basaksehir - FC Kopenhaga 1:0

Awans: FC Kopenhaga