Liga Europy: Wolverhampton ostatnim ćwierćfinalistą. Przesądził błąd bramkarza

Gola na wagę zwycięstwa dla Wolverhampton zdobył Raul Jimenez.

Zespół Wolverhampton Wanderers został ostatnim ćwierćfinalistą Ligi Europy. Zawodnicy Nuno Espirito Santo pokonali u siebie 1:0 grecki Olympiakos. W pierwszym meczu padł remis 1:1. Gola na wagę awansu zdobył dla graczy z West Midlands zdobył Raul Jimenez.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. W 8. minucie bramkarz Olympiakosu Bobby Allain fatalnie przyjął piłkę w polu karnym. Do futbolówki dobiegł Daniel Podence, który został popchnięty przez Allaina. Szymon Marciniak wskazał na wapno. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Raul Jimenez. Po 10. minutach gry było 1:0 dla Wolves.

Siedem minut później mogło być 2:0. Do siatki trafił Romain Saiss, lecz polski arbiter odgwizdał faul na bramkarzu. Chwilę potem boisko opuścił kontuzjowany Jonny. Zastąpił go Ruben Vinagre.

Bardzo blisko wyrównania goście z Pireusu byli w 29. minucie spotkania. Youssuf El-Arabi otrzymał podanie na dobieg za linię obrony. Marokańczyk zagrał piłkę w pole karne. Tam dopadł do niej Mady Camara, który uderzył na bramkę. Futbolówka odbiła się jeszcze od nogi jednego z obrońców Wolverhampton i wpadła do siatki. Radość piłkarzy mistrza Grecji była jednak przedwczesna. Po interwencji VAR-u sędzia anulował gola.

Do końca pierwszej części gry w poczynaniach ofensywnych jednych i drugich brakowało skuteczności. Ze względu na przerwy w grze Marciniak doliczył do regulaminowego czasu aż cztery minuty. Ostatecznie piłkarze zeszli do szatni po siedmiu minutach dodatkowego czasu. Do przerwy "Wolves" utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Po wznowieniu gry lepsze okazje na zdobycie bramki mieli podopieczni Nuno Espirito Santo. Blisko trafienia byli Podence i wprowadzony z ławki Diego Jota. W 67. minucie świetną szansę na wyrównanie miał Olympiakos, lecz El-Arabi uderzył obok słupka bramki Rui Patricio. Kilka minut później doskonałą szansę zmarnował Jota, który po nieporozumieniu w linii defensywnej Olympiakosu znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Allainem. Tym razem górą był francuski bramkarz.

Najbliżej wyrównania gracze z Pireusu byli w 81. minucie. Głową strzelał Koka, ale kapitalną interwencją wykazał się Patricio. Sędzia do drugiej części gry doliczył sześć minut. W końcówce spotkania mistrzowie Grecji próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz żaden z ich ataków nie zakończył się powodzeniem. Wolverhampton został ostatnią drużyną, która zakwalifikowała się do ćwierćfinału Ligi Europy. Rywalem ekipy z Anglii w 1/4 finału będzie Sevilla FC.

Wolverhampton Wanderers FC - Olympiakos SFP 1:0

Bramki: Jimenez 10 (rzut karny)

Wynik pierwszego meczu: Olympiakos SFP - Wolverhampton Wanderers FC 1:1

Awans: Wolverhampton Wanderers FC