Formuła 1: Kubica w drugiej dziesiątce na treningu, najszybszy Bottas

Moto
Formuła 1: Kubica w drugiej dziesiątce na treningu, najszybszy Bottas
fot. PAP
Robert Kubica (Alfa Romeo) uzyskał 19. czas na torze Silverstone.

Robert Kubica (Alfa Romeo) uzyskał 19. czas na torze Silverstone na pierwszym treningu przed niedzielnym wyścigiem Formuły 1 o Grand Prix z okazji 70. rocznicy pierwszego sezonu mistrzostw świata. Najszybszy był Valtteri Bottas z Mercedesa.

Bottas jedno okrążenie przejechał w czasie 1.26,166. Drugi rezultat gorszy o 0,138 s miał sześciokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a trzeci ze stratą 0,727 s był Holender Max Verstappen z Red Bulla.

 

Verstappen przez ponad godzinę nie wyjeżdżał na tor i nie miał przejechanego ani jednego okrążenia pomiarowego. Powodem były problemy techniczne, które próbowali rozwiązać mechanicy. Holender pojawił się na torze na 10 minut przed końcem sesji i "wykręcił" trzeci czas.

 

Kubica, który dysponował samochodem Włocha Antonio Giovinazziego był wolniejszy od Bottasa o 2,794 s. Drugi kierowca teamu Alfa Romeo Fin Kimi Raikkonen został sklasyfikowany na 18. pozycji ze stratą 2,489 s.

 

Formuła 1: Weekend na Imoli skrócony do dwóch dni

 

Z powodu wysokiej temperatury powietrza dochodzącej do 30 st. C, wszyscy kierowcy mieli problemy z przegrzewającymi się oponami. W sesji popołudniowej zapowiadany jest na Silverstone jeszcze większy upał, temperatura powietrza ma dojść do 34 st. C, a asfaltu przekroczy 50 st. C.

 

Drugi trening odbędzie się w piątek o 16, trzeci - w sobotę o 12. Trzy godziny później rozpoczną się kwalifikacje, a niedzielny wyścig zaplanowano na godzinę 15.10.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze