Kolejny groźny wypadek na trasie Tour de Pologne! Kolarz przetransportowany do szpitala

Inne
Kolejny groźny wypadek na trasie Tour de Pologne! Kolarz przetransportowany do szpitala
fot. PAP

W okolicach Porąbki doszło do wypadku kolarza na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Został on przetransportowany helikopterem do szpitala w Bielsku-Białej z podejrzeniem urazu głowy i kręgosłupa - podało radio RMF24.

Według radia wyścigu wypadkowi uległ Francuz Mickael Delage z ekipy Groupama-FDJ. Trwa trzeci etap z Wadowic do Bielska-Białej. Do mety pozostało ok 50 km. 

 

Informację o wypadku potwierdziła grupa kolarza. "Mickael Delage doznał ciężkiego upadku podczas Tour de Pologne i został zabrany do szpitala. Jest przytomny" – napisano na profilu twitterowym Équipe Cycliste Groupama-FDJ.

 

 

To kolejny wypadek na trasie tegorocznego Tour de Pologne. Tuż przed metą pierwszego etapu w Katowicach groźny upadek miał holenderski kolarz Fabio Jakobsen. Spychany przez Dylana Groenewegena na prawą stronę jezdni uderzył z ogromnym impetem w barierki. Wyłamał je, zderzając się jeszcze z sędzią obsługującym fotokomórkę. Jakobsen doznał poważnych urazów twarzoczaszki - okolic oczodołu, szczęki i żuchwy.

RM, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze