Liga Mistrzów: Sensacja stała się faktem. Juventus odpadł w 1/8 finału!

Olympique Lyon zagra w ćwierćfinale LM.

Juventus pokonał 2:1 Olympique Lyon w meczu rewanżowym 1/8 finału Champions League. W pierwszym meczu gracze z Lyonu wygrali 1:0, a zatem to oni zagrają w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Tam zmierzą się z Manchesterem City.

Lepszego początku podopieczni Rudiego Garcii nie mogli sobie wymarzyć. W 11. minucie w polu karnym Houssem Aouar został ostro zaatakowany wślizgiem przez Rodrigo Bentancura. Sędzia Felix Zwayer po konsultacji z VAR-em zdecydował się na przyznanie "jedenastki" gościom. Do rzutu karnego podszedł Memphis Depay. Holender pokonał Wojciecha Szczęsnego efektowną podcinką.

Juventus ruszył do odrabiania strat. W 20. minucie skrzydłem przedarł się Federico Bernardeschi, jednak gdy Włoch znalazł się w pobliże bramki Anthony'ego Lopesa, został zablokowany przez obrońców. Zawodnicy "Starej Damy" utrzymywali się na połowie Lyonu, lecz z ich działań ofensywnych niewiele wynikało.

W końcu w 39. minucie Rodrigo Bentancur został sfaulowany tuż przed polem karnym. Rzut wolny wykonał Cristiano Ronaldo. Strzał Portugalczyka efektownie obronił Lopes. Chwilę później Juventus znowu miał stały fragment gry w podobnym miejscu. Tym razem uderzał Miralem Pjanić, a piłka po jego strzale odbiła się od ręki stojącego w murze Depaya. Sędzia po raz drugi skonsultował decyzję z wozem VAR. Ostatecznie arbiter zdecydował się na podyktowanie drugiego w tym meczu rzutu karnego. "Jedenastkę" na gola zamienił CR7. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Na początku drugiej części gry żadna z drużyn potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Przełom nastąpił w 59. minucie. Wówczas kapitalnym uderzeniem z dystansu lewą nogą popisał się Ronaldo. Piłka wylądowała w okienku bramki Lopesa. Graczom "Juve" zostało pół godziny na strzelenie gola na wagę awansu.

Podopieczni Sarriego po raz kolejny w tym meczu ruszyli do ataku. Dwukrotnie głową uderzał Gonzalo Higuain. Trener Juventusu próbował odmienić losy spotkania wprowadzając na plac gry Danilo i Paulo Dybalę. Jedni i drudzy mieli dobre okazje do zdobycia gola, lecz wynik się nie zmieniał. Wkrótce boisko opuścił Dybala, któremu odnowił się uraz.

Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył sześć minut. W końcówce szansę z rzutu wolnego ponownie miał Ronaldo, lecz piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Rezultat do końca spotkania nie uległ zmianie. Olympique Lyon zameldował się w 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Juventus - Olympique Lyon 2:1

Bramki: Ronaldo 41 (rzut karny), 59 - Depay 11 (rzut karny)

Wynik pierwszego meczu: Olympique Lyon - Juventus 0:1

Awans: Olympique Lyon