Niedoszły portugalski gwiazdor zagra w polskiej IV lidze! Kiedyś komplementował go Cristiano Ronaldo

Piłka nożna
Niedoszły portugalski gwiazdor zagra w polskiej IV lidze! Kiedyś komplementował go Cristiano Ronaldo
fot. Cyfrasport
Sam Cristiano Ronaldo uważał niegdyś, że Paim jest lepszy od niego.

Jesteśmy świadkami prawdziwego hitu transferowego w IV lidze. Fabio Paim dołączył do zespołu LZS-u Starowice Dolne! W przeszłości 32-letni Portugalczyk uchodził za olbrzymi talent. Sam Cristiano Ronaldo uważał niegdyś, że Paim jest lepszy od niego.

Paim jest wychowankiem słynnej akademii Sportingu, gdzie trenował wraz z Ronaldo. Obecny gwiazdor Juventusu w przeszłości bardzo mocno komplementował swojego rodaka. - Jeśli sądzicie, że jestem dobry, to poczekajcie aż zobaczycie Fabio - wyznał Ronaldo zaraz po transferze do Manchesteru United w 2003 roku.

 

Ronaldo oczarował piłkarski świat i szybko stał się gwiazdą "Czerwonych Diabłów". Z kolei Paim, który w 2008 roku trafił w ramach wypożyczenia do Chelsea, nie potrafił odnaleźć się w seniorskim futbolu. W londyńskim zespole nie zdołał nawet zadebiutować. Po powrocie z wypożyczenia zaliczył mnóstwo klubów. Obecnie 32-latek urodzony w Estoril występował m.in. w Angoli, Katarze, na Malcie, a także w Luksemburgu, czy też na Litwie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny hit transferowy w lidze okręgowej. Paweł Golański wraca do gry

 

Jego ostatnim klubem były rezerwy Leixoes, w których występował w sezonie 2017/18. Od dwóch lat Paim pozostawał bez przynależności klubowej, ale teraz postanowił wrócić, choć oficjalnie nigdy z gry w piłkę nie zrezygnował. Nieoczekiwanie związał się z czwartoligowym polskim klubem.

 

Paim jako nastolatek występował w reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju. Piłkarski obieżyświat grał w drużynach narodowych U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 i U-21.

 

Rok temu nowy zawodnik LZS-u Starowice Dolne znalazł się w poważnych tarapatach. Został aresztowany pod zarzutem handlu narkotykami. W jego mieszkaniu znaleziono kokainę. Teraz Paim otrzymał szansę, żeby się odbudować i skoncentrować na powrocie do formy.

 

LZS Starowice w zeszłym sezonie spadł z III ligi. Spadkowicz w IV lidze, która wznowiła rozgrywki pod koniec lipca, jak na razie rozegrał dwa mecze. Nowy zespół Paima w pierwszej kolejce przegrał 0:1 z Victorią Chróścice, z kolei w drugim spotkaniu pokonał Unię Krapkowice 1:0.

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze