Zamieszanie w polskim boksie. Konfrontacja stron w "Koloseum"

Sporty walki
Zamieszanie w polskim boksie. Konfrontacja stron w "Koloseum"
fot. PAP
Leszek Jankowiak został szefem arbitrów Polskiej Unii Boksu

Leszek Jankowiak był gościem czwartkowego "Koloseum". Polski sędzia bokserski został szefem arbitrów Polskiej Unii Boksu, nowego stowarzyszenia w krajowym pięściarstwie zawodowym. Działalność PUB od samego początku wzbudza sporo kontrowersji.

Krzysztof Kraśnicki: Nie współpracujemy z nową organizacją, jaką jest Polska Unia Boksu. Podmiot ten powstał w opozycji do Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego w wyniku konfliktu pomiędzy mną, a Andrzejem Wasilewskim. Przyczyny sporu są powszechnie znane. Chodziło o zawieszenie licencji zawodniczej Adamowi Balskiemu, który dołączył do teamu Wasilewskiego łamiąc zapisy umowy z poprzednim promotorem. Kara została podtrzymana, w efekcie czego Wasilewski powołał nowe ciało bokserskie. Przedstawiciele tego stowarzyszenia stosują nieuczciwe metody do pozyskiwania promotorów używając argumentów, że organizowane przez nich gale i zrzeszani zawodnicy nie będą uwzględniani w powszechnej bazie danych BoxRec chyba, że dołączą do PUB. Leszek Jankowiak, który jest odpowiedzialny w Polsce za uzupełnianie rankingów celowo nie wpisał gali w Radomiu argumentując, że był to turniej sparingowy.

 

Kostyra nie ufa Jankowiakowi. Ostra wymiana w "Koloseum"

 

Konflikt pomiędzy PUB i PWBZ przybiera na sile. Do właścicieli BoxRec wysłane zostały pisma procesowa. Obie strony stosują metody szantażu i wywierania nacisku. Przez sześć ostatnich lat najważniejsze gale w Polsce nadzorował PWBZ - który jest jednoosobową firmą Kraśnickiego. Teraz do gry wchodzi nowe stowarzyszenie, którego prezesem został Jarosław Kołkowski. 

 

Leszek Jankowiak: Argument o tym, że wydarzenie w Radomiu to był turniej sparingowy nigdy się nie pojawił i pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Pomysł stworzenia nowej organizacji został zainicjowany po gali Knockout Boxing Night 10 w Łomży. Rozmawiałem na ten temat z Krzysztofem Kraśnickim kilkukrotnie. Podczas gali MB Boxing Night 7 w Arłamowie zaproponowaliśmy Kraśnickiemu dołączenie do stowarzyszenia, ale odrzucił naszą propozycję. Główną ideą Polskiej Unii Boksu jest profesjonalizacja i usankcjonowanie boksu zawodowego w Polsce.

 

Cały fragment magazynu "Koloseum" dotyczący konfliktu w polskim boksie w załączonym materiale wideo. 

kl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie