Liga Mistrzów: Szpieg na treningu Bayernu Monachium?

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Szpieg na treningu Bayernu Monachium?
Fot. PAP/EPA
Piłkarze Bayernu Monachium przygotowują się do sobotniego spotkania w swoim ośrodku treningowym.

Podczas ostatniego treningu w ośrodku przy Säbener Strasse nad boiskiem pojawił się dron. Na miejsce zdarzenia przyjechała policja. W sobotę Bayern Monachium zagra u siebie w meczu Ligi Mistrzów z Chelsea. Transmisja spotkania w Polsacie Sport Premium 1.

Jak donosi niemiecki portal tz.de w piątek około 12:15 nad boiskami treningowymi Bayernu przeleciał dron. Maszyna przez kilka minut latała nad murawą pod czym wylądowała poza terenem ośrodka. Interwencję podjęli ochroniarze niemieckiego klubu i wezwali policję, która rozpoczęła poszukiwania właściciela urządzenia.


Pierwsze medialne spekulacje wskazywały na Chelsea, która rozegra w Monachium sobotni mecz Ligi Mistrzów. Domyślano się, że w ten sposób Anglicy chcą poznać taktykę i ustawienie rywala na najbliższe spotkanie. Prawda okazała się nieco mniej spektakularna.

 

ZOBACZ TAKŻE: Bayern Monachium - Chelsea. Zapowiedź spotkania. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1.


Policja szybko znalazła właściciela urządzenia. Dron należał do grupy osób przebywającej z dzieckiem niedaleko centrum treningowego. Przy pomocy urządzenia jeden z dorosłych chciał pokazać swojej pociesze jak wygląda ośrodek przy Säbener Strasse.


Niemieckie przepisy nie pozostawiają wątpliwości. Za latanie dronem nad prywatnymi nieruchomościami grozi kara, więc właściciel urządzenia prawdopodobnie zapłaci wysoką grzywnę.

PI, tz.de

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze