Rajdowe MP: Huttunen najlepszy w Rzeszowie

Moto
Rajdowe MP: Huttunen najlepszy w Rzeszowie
Fot. PAP
Fińska załoga okazała się najlepsza w Rajdzie Rzeszowskim.

Fin Jari Huttunen (Hyundai I20 R5) wygrał Rajd Rzeszowski, pierwszą rundę samochodowych mistrzostw Polski. Drugie miejsce ze stratą 8,6 s zajął mistrz kraju z 2018 roku Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally 2 Evo).

Trzecie miejsce wywalczył Marcin Słobodzian (Hyundai I20 R5), który był wolniejszy od Fina o 53,7 s.

 

W tym sezonie w mistrzostwach Polski nie startuje obrońca tytułu Mikołaj Marczyk, który zdecydował się na rywalizację w mistrzostwach Europy.

 

Od początku o zwycięstwo walczyli Huttunen i Grzyb. Polak prowadził po piątkowym etapie, mając cztery sekundy przewagi nad rywalem. Faktycznie na trasie pięciu odcinków specjalnych o jedną sekundę szybszy był Fin, ale potrącił pachołek za co został przez Zespół Sędziów Sportowych (ZSS) ukarany pięcioma sekundami i spadł na drugą pozycję.

 

Zobacz także: F1: Lewis Hamilton najlepszy na drugim treningu

 

W sobotę Fin objął prowadzenie po trzecim tego dnia OS-ie Zawadka2 (18,5 km), na którym wygrał z Grzybem o 9,8 s. Ostatnia próba Zagorzyce 2 (14,2 km) była formalnością, choć na niej Fin także pojechał minimalnie szybciej.

 

Już pierwszego dnia imprezy doszło do pogromu wśród kierowców, którzy teoretycznie powinni walczyć o czołowe lokaty. Z rywalizacji odpadli m.in. Tomasz Kasperczyk, w którego VW Polo GTi R5 doszło do urwania koła, Sylwester Płachytka (Skoda Fabia), który dachował, Jarosław Kołtun (Ford Fiesta Rally II) po przebiciu opony czy Wojciech Chuchała (Ford Fiesta Proto) z powodu awarii mechanicznej.

 

W tegorocznym kalendarzu rajdowych MP z powodu pandemii koronawirusa są tylko cztery imprezy. Następną będzie Rajd Śląska w dniach 10-12 września.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 11.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie