Koronawirus w Atletico Madryt. Ćwierćfinał Ligi Mistrzów zagrożony?

Piłka nożna
Koronawirus w Atletico Madryt. Ćwierćfinał Ligi Mistrzów zagrożony?
fot. PAP
Czy ćwierćfinał LM jest zagrożony?

Hiszpański klub piłkarski Atletico Madryt poinformował o dwóch przypadkach zakażenia w ekipie, która miała udać się na turniej finałowy Ligi Mistrzów. Tożsamości tych osób nie ujawniono i zapewniono, że natychmiast wdrożono protokół medyczny. Atletico ma zaplanowany na 13 sierpnia w Lizbonie mecz ćwierćfinałowy z RB Lipsk.

Testy - zgodnie z zaleceniami UEFA - przeprowadzono w sobotę. W niedzielę były znane wyniki. Na razie nie wiadomo, czy będzie miało to wpływ na ich udział w Champions League.

 

Gole Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern Monachium - Chelsea FC w Lidze Mistrzów (WIDEO)

 

Natychmiast zakażone osoby zostały odizolowane od drużyny i przebywają w swoich domach. Klub wdrożył też protokół medyczny zalecany przez służby sanitarne w Hiszpanii oraz UEFA.

 

Klub poinformował, że czeka na kolejne wytyczne, a wszystkie służby - zarówno w Hiszpanii, jak i Portugalii - zostały poinformowane.

 

 

Z powodu pandemii koronawirusa zmieniono format rozgrywek Ligi Mistrzów. W Lizbonie zostanie rozegrany miniturniej. O awansie zadecyduje jedno spotkanie. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony 23 sierpnia w meczu finałowym na stadionie Luz, na którym swoje spotkania rozgrywa Benfica Lizbona.

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

psl, PAP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie