Piotr Małachowski najlepszy w rzucie dyskiem w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej

Inne
Piotr Małachowski najlepszy w rzucie dyskiem w Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej
fot. Materiały prasowe
Piotr Małachowski okazał się najlepszy w rzucie dyskiem.

Piotr Małachowski w rzucie dyskiem, Michał Haratyk w pchnięciu kulą i Malwina Kopron w rzucie młotem wygrali z najlepszymi wynikami w sezonie swoje konkurencje w 8. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej, który odbył się w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. W zawodach udział wzięło ponad trzydziestu zawodników w pchnięciu kulą, rzucie oszczepem, rzucie dyskiem i rzucie młotem.

Wśród dyskoboli najlepszy był Piotr Małachowski, który o czternaście centymetrów wyprzedził Roberta Urbanka. – To szczególny festiwal ku pamięci Kamili Skolimowskiej i choćby z tego powodu to bardzo ważne dla mnie zawody. Tym ważniejsze, ponieważ wracam po operacji. W Spale udało mi się uzyskać dwa wyniki powyżej 64 metrów, więc jestem bardzo zadowolony – mówił Małachowski.

 

Jego główny rywal podkreślał wyjątkowość Festiwalu i obiektu, na którym się w tym roku odbył. – To są zawody upamiętniające Kamilę Skolimowską, dlatego tym chętniej się tutaj startuję, a dodatkowo w Spale na stadionie jej imienia. Szczerze mówiąc, to przyjeżdżam tu już piętnaście lat i dopiero pierwszy raz wystartowałem na tym stadionie w zawodach. Mimo, że na trybunach nie było zbyt wiele osób, bo przecież mogli nas oglądać tylko mieszkańcy ośrodka, to jednak było głośno, grała muzyka i była fajna atmosfera i przyjemnie się dzisiaj startowało – mówił Urbanek.

 

Ciekawa była rywalizacja kulomiotów, w której Haratyk wyprzedził Konrada Bukowieckiego i Jakuba Szyszkowskiego. Z kolei wśród oszczepników najlepszy był Marcin Krukowski, który uzyskał wynik o 21 centymetrów lepszy, niż drugi w klasyfikacji Cyprian Mrzygłód.

 

– To moje czwarte zwycięstwo z rzędu na festiwalu rzutowym Kamili Skolimowskiej. Super, że znowu udało się utrzymać tytuł mistrza. Młodzi gonią i niewiele im zabrakło. Jestem zadowolony z imprezy i mam nadzieję, że za rok będzie piąte zwycięstwo – mówił Krukowski.

 

Na starcie rywalizacji młociarzy stanęło dwóch wielkich mistrzów – Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Ten ostatni zapowiadał, że będzie zadowolony, jeśli uzyska wynik na poziomie 79 metrów. To mi się nie nie udało, bo Fajdek zaliczył tylko jeden mierzony rzut, a młot poszybował na odległość 76.77 m. Nowicki uzyskał wynik blisko dwa metry lepszy.

 

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa na festiwalu w Spale. Trochę szkoda, że zabrakło kibiców, ale wiadomo jakie teraz mamy czasy i musimy się dostosować. Mam nadzieję, że bardzo dużo ludzi oglądało nas na transmisji internetowej. Mam lekki niedosyt, bo czuję moc i dynamikę, ale nie mogę tego trochę zgrać z techniką i to się przekłada na równe, dobre rzuty, ale nie chce polecieć nic dalej. Czekam aż to wszystko się zgra i wtedy te rzuty będą dalsze – mówił Nowicki, zawodnik grupy InPost Athletic Team. Młotem rzucali też juniorzy – najlepszy był Dawid Piłat, który ustanowił rekord Polski juniorów.

 

W rywalizacji pań zwyciężyły Malwina Kopron (rzut młotem), Maria Andrejczyk (rzut oszczepem) i Paulina Guba (pchnięcie kulą). W rzucie dyskiem wystartowała tylko Daria Zabawska.

 

Zobacz także: Conseslus Kipruto zainfekowany koronawirusem

 

– To właśnie na Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej pięć lat temu po raz pierwszy przekroczyłam barierę sześćdziesięciu metrów, więc ta impreza zawsze będzie mi się dobrze kojarzyć. Atmosfera jest rewelacyjna, są tylko rzuty i zawsze są fajni kibice, nawet dzisiaj w okrojonym składzie. Wynik 62 metry z hakiem bardzo mnie zadowala i nie spodziewałam się takiego rezultatu, ponieważ na starej technice nie mogłam rzucić nawet pięćdziesięciu metrów z rozbiegu. Fajny początek sezonu, ale wynik w tym roku nie będzie dla mnie najważniejszy – mówiła Maria Andrejczyk.

 

Przypomnijmy, że Festiwal Rzutów im. Kamili Skolimowskiej corocznie odbywa się w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie. Impreza w ostatniej chwili wyjątkowo została przeniesiona do ośrodka w Spale po tym, jak w Cetniewie u jednej z lekkoatletek trenujących tam na zgrupowaniu wykryto obecność koronawirusa.

 

– Wdrożyliśmy wszystkie środki, które mieliśmy zaplanowane w ramach procedur opracowanych przed otwarciem w maju ośrodków. Wszystko po to, by maksymalnie uchronić uczestników zgrupowań przed ewentualnymi zagrożeniami. Jednym z tych środków było właśnie przeniesienie Festiwalu Rzutów z Cetniewa do Spały – mówił dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu Mateusz Grzybowski.

 

W tym roku lekkoatleci jeszcze raz uczczą pamięć Kamili Skolimowskiej. 6 września w Chorzowie odbędzie się bowiem LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej.

 

Wyniki 8. Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej

 

Pchnięcie kulą mężczyzn

 

1. Michał Haratyk 21.45
2. Konrad Bukowiecki 20.36
3. Jakub Szyszkowski 20.10

 

Rzut oszczepem mężczyzn

 

1. Marcin Krukowski 79.66
2. Cyprian Mrzygłód 79.45
3. Hubert Chmielak 75.52

 

Rzut dyskiem mężczyzn

 

1. Piotr Małachowski 64.87
2. Robert Urbanek 64.73
3. Bartłomiej Stój 62.51

 

Rzut młotem mężczyzn

 

1. Wojciech Nowicki 78.50
2. Paweł Fajdek 76.77

 

Pchnięcie kulą kobiet

 

1. Paulina Guba 17.47
2. Klaudia Kardasz 16.34

 

Rzut oszczepem kobiet

 

1. Maria Andrejczyk 62.04
2. Marcelina Witek 54.68
3. Klaudia Regin 51.29

 

Rzut dyskiem kobiet

 

1. Daria Zabawska 57.07

 

Rzut młotem kobiet

 

1. Malwina Kopron 74.18
2. Katarzyna Furmanek 70.74
3. Joanna Fiodorow 66.28

 

 

 

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie