Inter Mediolan pierwszym półfinalistą Ligi Europy

Inter Mediolan pierwszym półfinalistą Ligi Europy.

Zawodnicy Interu Mediolan pierwszym półfinalistą piłkarskiej Ligi Europy! Podopieczni Antonio Conte pokonali piłkarzy Bayeru Leverkusen 2:1 na Merkur-Spiel Arena w Dusseldorfie. Włochom dwukrotnie został przyznany rzut karny, jednak decyzja w obu przypadkach była po chwili anulowana.

W związku z nowym systemem rozgrywania fazy pucharowej, o awansie decyduje zaledwie jedno spotkanie na neutralnym terenie, dlatego w poniedziałkowym meczu nie mogło być mowy o żadnych kalkulacjach.

Ćwierćfinał zaczął się od ofensywy piłkarzy Bayeru, którzy kontrolowali grę przez pierwsze minuty spotkania. Początek meczu stał jednak pod znakiem wolnego tempa rozgrywania akcji. Pierwszy mocny strzał zdecydował się oddać zawodnik Interu Romelu Lukaku, jednak piłka przeleciała dobry kawałek od bramki rywali.

Na celny strzał zawodników Antonio Conte nie trzeba było jednak długo czekać. Po podaniu z głębi pola, gola próbował strzelić Lukaku, jednak piłka odbiła się od jednego z obrońców. Wykorzystał to Nicolo Barella, a Inter już w 15. minucie spotkania prowadził 1:0. Zaledwie kilka minut później Włosi mieli szansę na poprawę wyniku, jednak nie wykorzystał jej autor pierwszego strzału. Zrobił to natomiast Lukaku. Było 2:0.

Podrażnieni rywale natychmiast ruszyli do kontrataku, a po długiej wymianie bramkę kontaktową zdobył Kai Havertz. Gra wreszcie nabrała tempa! Nie zabrakło jednak kontrowersji. Daley Sinkgraven z Bayeru posądzony został o dotknięcie piłki ręką, za co podyktowany został rzut karny dla Interu. Po chwili nastąpiła jednak zmiana decyzji, a Lukaku, który już przymierzał się do wykonania jedenastki, stracił szansę na powiększenie prowadzenia. Do przerwy, mimo prób po obu stronach boiska, na tablicy dalej wyświetlało się 2:1.

W drugiej połowie obie drużyny szybko ruszyły do ataku. Moussa Diaby szukał miejsca na strzał, jednak nie udało mu się przedrzeć przez pole karne rywali. Po drugiej stronie boiska do głosu próbowali dojść z kolei Lukaku i Roberto Gagliardini.

W przeciwieństwie do pierwszej części meczu, to Bayer był zdecydowanie częściej w posiadaniu piłki, jednak piłkarze Petera Gosza mogli pochwalić się zdecydowanie mniejszą liczbą sytuacji bramkowych, niż przeciwnicy. Kwadrans przez zakończeniem regulaminowego czasu gry zawodnicy z Niemiec mieli ich na koncie tylko cztery. Inter - dziesięć. Jedną z niewykorzystanych sytuacji dla Włochów był strzał Victora Mosesa, zablokowany przez bramkarza.

Chwilę później bliscy gola wyrównującego byli piłkarze z Leverkusen, jednak Kai Havertz pilnujący bramki rywali nie był w stanie przejąć piłki podanej mu przez Leona Baileya.

W ostatnich minutach spotkania sędzia podyktował kolejny rzut karny dla Interu. Do wykonania jedenastki znowu wyszedł 27-letni Lukaku, jednak po chwil - identycznie jak w pierwszej połowie - dowiedział się o anulowaniu decyzji.

W tej sytuacji wynik pozostał bez zmian. Piłkarze z Włoch awansowali do półfinału, pokonując Bayer 2:1.

Inter Mediolan - Bayer Leverkusen 2:1

Bramki: Nicolo Barella 15, Romelu Lukaku 21 - Kai Havertz 24

Sędzia: Carlos Del Cerro (Hiszpania)