Liga rosyjska: Sebastian Szymański z dwoma asystami

Sebastian Szymański w barwach reprezentacji Polski

Sebastian Szymański wydatnie przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa Dynama Moskwa nad Urałem Jekaterynburg w pierwszej kolejce rosyjskiej Premier Ligi. Reprezentant Polski zaliczył dwie asysty, a jego drużyna wygrała 2:0.

Po dwutygodniowej przerwie rozpoczął się nowy sezon rosyjskiej Premier Ligi. W pierwszej kolejce Dynamo Moskwa wyjechało do Jekaterynburga, gdzie zagrało z lokalnym Uralem. Szymański wystąpił w meczu na pozycji rozgrywającego i wyszło mu to na dobre. Dynamo zdobyło w spotkaniu dwie bramki, a przy obu asystował nasz kadrowicz.

Szczególnej urody była asysta numer jeden, zaliczona jeszcze przed upływem pierwszej połowy. W 38. minucie spotkania Szymański popisał się imponującym podaniem do Clintona N’Jie, który wykończył akcję strzałem w kierunku dalszego słupka.

Druga bramka padła w 59. minucie, kiedy to po wrzutce Szymańskiego z rzutu rożnego, główkował Nigeryjczyk Sly.

W związku z pandemią koronawirusa, kibice w lidze rosyjskiej mogą zająć dziesięć procent miejsc na stadionie. Co ciekawe, władze ligi nie chciały pozwolić na spadek popularności i obecnie mecze ligi są transmitowane na żywo na serwisie Youtube.

Szymański był jednym z wielu piłkarzy zarażonych koronawirusem. Z tego powodu opuścił sześć spotkań w końcówce ubiegłego sezonu. Dzięki swojemu występowi z Uralem przebił swój zeszłosezonowy wynik dotyczący asyst. Wtedy to dograł zaledwie jedno kluczowe podanie w 22 meczach.

W Uralu gra Rafał Augustyniak, który rozegrał z Dynamem pełne 90 minut. Ponadto, do niedawna zawodnikiem drużyny z Jekaterynburga był Michał Kucharczyk, który wrócił w ubiegłym tygodniu do rodzimej ligi, dołączając do Pogoni Szczecin.

W zakończonym niedawno sezonie Dynamo Moskwa zajęło 6. miejsce w lidze rosyjskiej. We wtorek pierwszy mecz nowego sezonu rozegra Lokomotiw Moskwa, w którym grają Grzegorz Krychowiak oraz Maciej Rybus. Drużyna naszych kadrowiczów zagra w Kazaniu z Rubinem.