Oficjalnie: Liverpool pozyskał reprezentanta Grecji

Piłka nożna
Oficjalnie: Liverpool pozyskał reprezentanta Grecji
fot. PAP
Konstantinos Tsimikas

Konstantinos Tsimikas przeszedł do Liverpoolu. Nowy zawodnik The Reds jest lewym obrońcą i trafił na Anfield z Olympiakosu Pireus.

W poniedziałek reprezentant Grecji pomyślnie przeszedł testy medyczne i został oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik Liverpoolu.

 

Jürgen Klopp chce wzmocnić konkretne obszary swojego zwycięskiego zespołu, a sprowadzenie konkurenta dla Andy'ego Robertsona stało się priorytetem The Reds. Mimo szerokiej kadry, Liverpool wciąż nie miał na tej pozycji żadnego innego piłkarza, a reprezentant Szkocji bardzo potrzebował godnego zastępcy.

 

 

Pierwszym wyborem Jurgena Kloppa był Jamal Lewis z Norwich City, jednak oferta opiewająca na 10 mln funtów, złożona w zeszłym tygodniu została odrzucona. Liverpool nie chciał sprostać wymaganiom "Kanarków", wyceniających swojego piłkarza 20 mln funtów, co zmusiło ich do szukania alternatywy. Wybór padł na obrońcę Olympiakosu, który znany jest z bardzo precyzyjnych dośrodkowań i konsekwentnej gry w obronie.

 

 

Dla Greka przyjazd do Liverpoolu to druga wizyta na Wyspach w ciągu tygodnia. W czwartek jego zespół uległ Wolverhampton w rozgrywkach Ligi Europy. Tsimikas będzie grać w barwach The Reds z numerem 21.

PS

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze