Turniej Bohdan Tomaszewski Cup 2020 odwołany

Tenis
Turniej Bohdan Tomaszewski Cup 2020 odwołany
fot. Materiał prasowe
Bohdan Tomaszewski Cup 2020 odwołane

Jak co roku chcielibyśmy zaprosić na międzynarodowy turniej tenisowy Bohdan Tomaszewski Cup 2020, który miał odbyć się na kortach Legii Warszawa w dniach 23-29 sierpnia. Nic z tego, tegoroczna edycja została odwołana.

Powód jest oczywisty: pandemia koronawirusa. Turniej rozgrywany pod auspicjami Tennis Europe został odwołany wraz z większością tegorocznych imprez do lat 14 i 16: granie młodzieżowe ma wrócić od września pod rygorystycznymi warunkami sanitarnymi i bez kibiców, o ile i ta data nie zostanie przesunięta, bo zdecydowano, że kategoria do lat 12 nie wraca na razie w ogóle.

 

Fundacja Bohdana Tomaszewskiego, organizator turnieju Bohdan Tomaszewski Cup (kategoria do 16 lat), popiera takie rozwiązanie: w zeszłym roku przyjechali do nas zawodnicy z 17 państw, co teraz stanowiłoby zbyt duże ryzyko dla nich samych i osób im towarzyszących. Smutną decyzję ogłaszamy w radosny dzień: 10 sierpnia przypada 99. rocznica urodzin naszego patrona.

 

 

Bohdan Tomaszewski Cup powstał w 1968 roku i wciąż – mimo wirusowych turbulencji – trwa w najlepsze. Ponad 50-letnia historia czyni nasz turniej najstarszym w Polsce i największym w tenisie młodzieżowym, zresztą od kilkunastu lat o międzynarodowym zasięgu. Chwalimy się, że mamy znamienitą zwyciężczynię: Agnieszkę Radwańską – finalistkę Wimbledonu, czołową tenisistkę świata, która w 2004 roku wygrywała u nas grę pojedynczą i podwójną, choć zakończyła już karierę. To dowód, że warto się starać i dawać szanse polskiemu tenisowi. Kolejna miała być teraz, ale przesuwamy ją na przyszły rok.

 

Obiecujemy, że – jak cały tenisowy świat – wrócimy silniejsi i zapraszamy na Bohdan Tomaszewski Cup 2021, czyli 53. edycję turnieju rozgrywaną w setną rocznicę urodzin Redaktora Bohdana Tomaszewskiego.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze