WTA w Pradze: Magdalena Fręch przegrała w decydującej rundzie kwalifikacji

Magdalena Fręch nie zdołała awansować do głównej drabinki turnieju WTA na ziemnych kortach w Pradze.

Magdalena Fręch nie zdołała awansować do głównej drabinki turnieju WTA na ziemnych kortach w Pradze. W poniedziałek polska tenisistka przegrała w trzeciej, ostatniej rundzie kwalifikacji z Ukrainką Lesią Curenko 6:7 (7-9), 6:7 (2-7).

22-letnia łodzianka zajmuje 174. miejsce w rankingu WTA. Curenko jest w nim 139.

W pierwszym secie Fręch wygrywała 4:2, ale roztrwoniła przewagę. W tie-breaku natomiast nie wykorzystała dwóch piłek setowych.

Spotkanie trwało aż dwie godziny i 34 minuty, a obie zawodniczki miały w nim duże problemy z serwisem. W drugiej partii tylko dwa gemy zakończyły się zwycięstwem serwującej.

Drugiego tie-breaka Fręch zaczęła bardzo źle. Przegrała cztery pierwsze piłki i straty nie zdołała już odrobić.