Fortuna 1 Liga: Zawodnik Sandecji Nowy Sącz z koronawirusem

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Zawodnik Sandecji Nowy Sącz z koronawirusem
fot. Cyfrasport
Jeden z piłkarzy Sandecji Nowy Sącz ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Jeden z piłkarzy Sandecji Nowy Sącz ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W tej sytuacji odwołano zaplanowany na dzisiaj sparing pierwszoligowca z Hutnikiem Kraków. Pod znakiem zapytania stoi także piątkowy mecz Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.

Piłkarze Sandecji treningi wznowili 5 sierpnia, a dwa dni później – wraz ze sztabem szkoleniowym i pracownikami klubu - przeszli testy przesiewowe na obecność koronawirusa. Kilku z nich miało niepokojące wyniki, więc skierowano ich na testy wymazowe.

 

- Niestety, wynik jednego z piłkarzy był pozytywny. Ma on przejść jeszcze jeden test, ale wszystko na to wskazuje, że ma koronawirusa. Gdy otrzymaliśmy tę informację odwołaliśmy zaplanowany na dzisiaj sparing z Hutnikiem Kraków – powiedział rzecznik prasowy sądeckiego klubu Miłosz Jańczyk.

 

Na razie nie wiadomo czy dojdzie do skutku piątkowy mecz 1/32 finału Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa. - Informację o zakażeniu przekazaliśmy do PZPN i czekamy na dalsze instrukcje – wyjaśnił Jańczyk, dodając, że piłkarze otrzymali polecenie, aby przebywać w domach. Nie ma treningów grupowych, a prawdopodobnie wszyscy zostaną skierowani na badania wymazowe w Krakowie.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Pogoni Szczecin

 

Sandecja to pierwszy klub z zaplecza ekstraklasy w Polsce, w którym stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej pojawił się on w czterech klubach najwyższego szczebla rozgrywek: Wiśle Płock, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa i Pogoni Szczecin.

 

Nowy sezon Fortuna 1 Ligi ma się rozpocząć w ostatni weekend sierpnia. Sandecja w inauguracyjnym spotkaniu ma się zmierzyć z Miedzią w Legnicy.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze