Mateusz Bogusz z nowym kontraktem w Leeds United

Piłka nożna
Mateusz Bogusz z nowym kontraktem w Leeds United
fot. CyfraSport
Mateusz Bogusz w barwach reprezentacji Polski

Leeds United ogłosiło na Twitterze przedłużenie kontraktu z Mateuszem Boguszem. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z beniaminkiem Premier League umowę obowiązującą do 2023 roku.

Bogusz przeszedł do Leeds z Ruchu Chorzów w styczniu 2019 roku. W sierpniu 2019 roku zadebiutował w barwach „The Peacocks” w EFL Cup przeciwko Stoke City. Większość czasu ogrywał się w zespole U-23 ale ma też za sobą debiut w Championship - w wygranym 4:0 meczu z Charlton Athletic.

 

 

Leeds United jest trzykrotnym mistrzem Anglii, a także zdobywcą Pucharu Anglii i Pucharu Ligi Angielskiej. W jego składzie grali kiedyś piłkarze pokroju Erica Cantony, czy Rio Ferdinanda. W swojej historii klub był też m.in. finalistą Pucharu Europy, czy Pucharu Zdobywców Pucharów.

 

Po nieudanym sezonie 2004/05 drużyna spadła do Championship, by następnie w 2007 roku spaść do League One. Teraz, po ponad 15 latach przerwy, klub z West Yorkshire powrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Piłkarzem Leeds United jest też Mateusz Klich. Reprezentant Polski zagrał w zakończonym niedawno sezonie w niemal każdym meczu swojego zespołu, za wyjątkiem spotkania ze Stoke City w EFL Cup. W barwach „Pawi” zagrał w 107 meczach, zdobywając 17 goli i gromadząc 14 asyst.

PS / Twitter
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie