Diamentowa Liga: Duplantis bez tyczek w Monako. Przywiezie mu je mama

Inne
Diamentowa Liga: Duplantis bez tyczek w Monako. Przywiezie mu je mama
Fot. PAP
Armand Duplantis to aktualny rekordzista świata w skoku o tyczce.

Start rekordzisty świata w skoku o tyczce Armanda Duplantisa w piątkowym mityngu Diamentowej Ligi w Monako okazał się ogromnym wyzwaniem logistycznym. Żadna linia lotnicza nie chciała zabrać tyczek zawodnika. Tyczki samochodem zawiezie matka Duplantisa i zaraz po zawodach w księstwie będzie musiała bardzo szybko pokonać tę samą drogę z powrotem do Uppsali, aby zdążyć ze sprzętem na start syna w mistrzostwach Szwecji w niedzielę.

- Armand poleci samolotem, a ja pojadę samochodem. Z Uppsali, gdzie mieszka i gdzie odbędą się tak ważne dla nas mistrzostwa kraju, do Monako jest 2450 kilometrów, także przejadę w sumie pięć tysięcy kilometrów. Zaraz po piątkowym konkursie ruszam w trasę i będę miała zaledwie 35-39 godzin, aby dostarczyć tyczki na miejsce następnego startu. Będziemy się więc modlić, aby nie było po drodze awarii - powiedziała Helena Duplantis dziennikowi „Dagens Nyheter”.

 

ZOBACZ TAKŻE: Występ Warholma w Monako pod znakiem zapytania

 

Menedżerka tyczkarza Stina Funke wyjaśniła, że to nie pierwszy raz kiedy zawodnik ze Szwecji ma problem z transportem swoich tyczek do innego kraju.

 

- Tyczki maja długość 5,20 metra i jest ich tym razem dużo. Zwykle trudno jest znaleźć linię lotniczą, która zgodzi się je transportować, ale zawsze nam się udawało. Teraz jednak podczas epidemii koronawirusa, kiedy transport lotniczy jest znacznie ograniczony, nie udało nam się znaleźć żadnego samolotu, który by zabrał ten specyficzny bagaż - powiedziała Funke.

 

Lekkoatletyczne mistrzostwa Szwecji odbędą się w dniach 14-16 sierpnia w Uppsali. Konkurs skoku o tyczce rozpocznie się w niedzielę. Jeszcze wcześniej, bo w piątek odbędzie się mityng Diamentowej Ligi w Monako.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Monako w piątek o godz. 20:00 w Polsacie Sport Extra.

PI, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze