Lechia Gdańsk wznawia treningi po przymusowej przerwie

Piłka nożna
Lechia Gdańsk wznawia treningi po przymusowej przerwie
fot. Cyfrasport
Piłkarze Lechii Gdańsk wznawiają w środę treningi, które musieli przerwać tydzień temu z powodu wykrycia przypadku koronawirusa u jednego z graczy.

Piłkarze Lechii Gdańsk wznawiają w środę treningi, które musieli przerwać tydzień temu z powodu wykrycia przypadku koronawirusa u jednego z graczy. Jak wykazały badania, wszyscy pozostali pracownicy klubu są zdrowi. Zakażony zawodnik pozostanie w izolacji.

- Potwierdzamy, że przeprowadzone wczoraj testy na obecność SARS-CoV-2 u wszystkich przebadanych zawodników, członków sztabu szkoleniowego i medycznego Lechii Gdańsk dały wynik ujemny. Wyjątkiem jest piłkarz, u którego przed tygodniem stwierdzono obecność wirusa - oświadczono w środę na stronie klubu.

Jak dodano, zawodnik zakażony pozostanie na kwarantannie domowej i za kilka dni przejdzie dodatkowe badania. Pozostała część drużyny już w środowe popołudnie powróci do treningów i będzie kontynuować przygotowania do sezonu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus w Lechii Gdańsk. Piłkarze zabarykadowani w pokojach!

 

Z powodu wykrycia przypadku koronawirusa Lechia musiała przerwać tydzień temu zgrupowanie niedaleko Płońska. Gdański klub, z uwagi na dobro osobiste piłkarza, nie podał jego personaliów.

 

Po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu klub zawiesił zaplanowane wcześniej treningi i niezwłocznie poinformował odpowiednią Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Zespół Medyczny PZPN.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze