Liga Mistrzów w tenisie stołowym. "Możliwy jest wariant turniejowy"

Inne
Liga Mistrzów w tenisie stołowym. "Możliwy jest wariant turniejowy"
Fot. PAP
W tym sezonie rozgrywki Champions League mają się odbywać wg. nowego formatu.

„W okresie pandemii musimy być przygotowani na niestandardowe rozwiązania kalendarzowe. Możliwy jest na przykład wariant turniejowy w Lidze Mistrzów” – powiedział trener siedmiokrotnych mistrzów Polski w tenisie stołowym Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki Tomasz Redzimski.

W tym sezonie rozgrywki Champions League mają się odbywać wg. nowego formatu, tzn. wystąpi tylko 12 klubów – osiem zakwalifikowanych na podstawie rankingu (w tym Dartom Bogoria) i cztery wyłonione w eliminacjach, z udziałem Dekorglassu Działdowo. Wiadomo już, że w fazie grupowej podopieczni Redzimskiego zmierzą się z rosyjskim potentatem Fakiełem Gazpromem Orenburg. Drugi rywal będzie znany w październiku.

 

„W Lidze Mistrzów walczymy od ponad dekady i zazwyczaj inauguracyjne spotkanie było we wrześniu, zdarzyło się też w sierpniu. Tymczasem teraz mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją, dlatego pierwsza kolejka fazy grupowej jest wyznaczona dopiero w listopadzie, a i tak musimy być przygotowani na zmiany w harmonogramie” – stwierdził szkoleniowiec wicemistrza Polski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Blaise Matuidi zamieni Juventus na Inter Miami. 

 

Europejska Unia Tenisa Stołowego (ETTU) postanowiła, że w rozgrywkach LM 2020/2021 kluby będą podzielone na cztery grupy po trzy zespoły, które zagrają systemem mecz i rewanż. Ale jak się okazuje, rozpatrywane są także inne scenariusze.

 

„Władze ETTU zapowiedziały, że wszyscy muszą być przygotowani na zmiany w kalendarzu. I nie chodzi tylko o przesunięcie danych meczów o kilka dni ze względu na rozmaite obostrzenia. Usłyszeliśmy informację, że mógłby zostać nawet zorganizowany turniej Ligi Mistrzów. To byłaby zupełna nowość, ale niczego nie można wykluczyć” – dodał Redzimski.

 

Dartom Bogoria jest jedynym polskim klubem regularnie uczestniczącym w elitarnej Lidze Mistrzów. Występowały też inne, z Działdowa, Torunia, Grudziądza czy kiedyś z podwrocławskich Księginic.

 

ZOBACZ TAKŻE: Rabin krytykuje, a władze Oświęcimia... bronią hokeisty. 

 

Mazowiecki zespół już pięć razy był w ćwierćfinale Champions League. W tej edycji o awans do ósemki ma rywalizować m.in. z Fakiełem Gazpromem, w składzie z Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem, Białorusinem Władimirem Samsonowem i Chińczykiem Lin Yun Ju. W drużynie Dartomu Bogorii występują Marek Badowski, Miłosz Redzimski, Michał Gawlas, Patryk Pyśk, Czech Pavel Sirucek, Grek Panagiotis Gionis i Japończyk Masaki Yoshida.

 

Jednym z faworytów kobiecej LM jest Enea Siarka Tarnobrzeg. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka triumfowały w 2019 roku. W ostatnim sezonie były już w półfinale, ale rozgrywki przerwano ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Patryk Dobek: Zabrakło energii

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie