Warta Poznań pozyskała nowego bramkarza

Warta Poznań wypożyczyła na rok bramkarza Górnika Zabrze Daniela Bielicę.

Warta Poznań wypożyczyła na rok bramkarza Górnika Zabrze Daniela Bielicę - poinformował w środę klub z Wielkopolski. 21-letni piłkarz występował ostatnio w pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz.

Rewanże odbędą się w środę, a finałowy dwumecz zaplanowano na 26 i 30 sierpnia.

Rozgrywki ligowe zostały z powodu pandemii przerwane w marcu, po 18. kolejce, a następnie zakończone decyzją PZPN w połowie maja. Mistrzem Polski po raz czwarty z rzędu i piąty w historii został Rekord Bielsko-Biała. Kolejne miejsca zajęły Constract, Gatta i Clearex.

Żadna drużyna nie spadła z ekstraklasy, która została powiększona o cztery zespoły. W kolejnym sezonie będzie liczyła 17 ekip, bowiem z gry zrezygnowała Gwiazdy Ruda Śląska.

Pierwsza kolejka zostanie rozegrana 5-6 września, rywalizacja toczyć się będzie w dwóch rundach systemem mecz i rewanż. Ostatnie cztery drużyny spadną do pierwszej ligi.

W ubiegłorocznym finale Pucharu Polski bielski Rekord był lepszy od Piasta Gliwice – na wyjeździe wygrał 7:2, w rewanżu u siebie zremisował 4:4.

Rywalizacja o Puchar Polski toczy się po raz 20. Cztery razy zwyciężył Baustal Kraków, trzykrotnie krakowska Wisła i bielski Rekord, dwa triumfy ma w dorobku Clearex Chorzów, a po jednym Holiday Chojnice, Jango Katowice, Kupczyk Kraków, Akademia Pniewy, Hurtap Łęczyca, Gatta Active Zduńska Wola i Red Devils Chojnice.