Antoine Brizard w drodze do Zenita St. Petersburg

Siatkówka
Antoine Brizard w drodze do Zenita St. Petersburg
fot. Cyfrasport
Antoine Brizard w drodze do Zenita St. Petersburg.

Antoine Brizard w środę wyruszył do Rosji, gdzie spędzi kolejny sezon siatkarskich rozgrywek. 26-letni rozgrywający podpisał kontrakt z Zenitem St. Petersburg.

Siatkarze rosyjskiego klubu rozpoczęli treningi 28 lipca, a Brizard będzie ostatnim z nich, który dołączy do ekipy. Rozgrywający nie mógł wcześniej przybyć do Rosji, z powodu zamkniętych granic.

 

26-latkowi w środę udało się wreszcie opuścić ojczyznę i wyruszyć w drogę na wschód o czym poinformował za pomocą mediów społecznościowych. Wcześniej zamieścił zdjęcie z gościnnego treningu z Paris Volley, w barwach którego rywalizował w latach 2012-2015.

 

Nowy sezon rosyjskiej Superligi rozpocznie się pod koniec września, a w pierwszym meczu ekipa Brizarda zmierzy się z Kuzbassem Kemerowo. W ramach przygotowań do rozgrywek zespół weźmie udział w turnieju w Kazaniu, gdzie zmierzy się z Lokomotiwem Moskwa, Zenitem Kazań i właśnie Kuzbassem.

 

Zobacz także: Bartosz Bednorz trenuje z PGE Skrą Bełchatów

 

Brizard, Bednorz, Muzaj, Zajcew...

 

Brizard ostatnie trzy sezony spędził w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa, z którą wywalczył srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski. Nie będzie jedynym znanym zawodnikiem, który w kolejnym sezonie zasili szeregi rosyjskich zespołów.

 

Bartosz Bednorz zamienił bowiem włoską Modenę na Zenit Kazań, Maciej Muzaj związał się z Uralem Ufa (choć mówił o dużych problemach z transportem do klubu), a Iwan Zajcew dołączył do ekipy Kuzbassu Kemerowo. Z kolei Fabian Drzyzga rozstał się z Lokomotiwem Nowosybirsk i powrócił do Resovii Rzeszów, w barwach której grał już w latach 2013-2017.

agb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie