PlusLiga: Prezentacja siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w pustej hali

Siatkówka
PlusLiga: Prezentacja siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w pustej hali
fot. PAP

Piątkowa prezentacja zespołu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla i towarzyski mecz "otwarcia sezonu" ze Stalą Nysa odbędą się bez udziału publiczności i mediów. Powodem jest objęcie Jastrzębia–Zdroju obostrzeniami strefy "czerwonej" w związku z pandemią koronawirusa.

Niespełna 90-tysięczne Jastrzębie-Zdrój dołączy w piątek do sąsiednich powiatów rybnickiego i wodzisławskiego, od ok. tygodnia objętych tzw. czerwoną strefą epidemiczną. Z tego powodu m.in. fani siatkówki nie obejrzą na żywo zaplanowanego na piątek meczu Jastrzębskiego Węgla. Do czwartku miasto znajdowało się w strefie "żółtej", co pozwalało wpuścić do hali dziennikarzy i kibiców, którzy mogli wypełnić widownię w 25 procentach jej pojemności.

 

Strefy czerwone to powiaty, gdzie liczba zakażeń wykrytych w ciągu ostatnich 14 dni przekroczyła 12 osób na 10 tys. mieszkańców, a żółte to te, gdzie nowych zakażeń było od 6 do 12. Dotąd Jastrzębie-Zdrój było w strefie żółtej, zaś w piątek w mieście zaczną obowiązywać obostrzenia przewidziane dla strefy czerwonej. Oznacza to m.in. zakaz wpuszczania publiczności na wydarzenia sportowe.

 

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali pierwszą edycję PreZero Grand Prix! Wyniki i skróty meczów

 

"Pomimo zachowania wszelkich środków ostrożności oraz woli ze strony zarządu naszego klubu do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia z udziałem kibiców, musimy uznać wyższość rozporządzeń Rady Ministrów i zastosować się obowiązujących wytycznych" – napisano w klubowym komunikacie.

 

Kibice będą mogli obejrzeć prezentację i mecz dzięki internetowej transmisji.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze