Puchar Polski: Mecz Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa odwołany!

Piłka nożna
Puchar Polski: Mecz Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa odwołany!
fot. Cyfrasport
Z powodu wykrycia u dwóch zawodników Sandecji Nowy Sącz koronawirusa, mecz tego zespołu z Rakowem Częstochowa w 1. rundzie Pucharu Polski.

Z powodu wykrycia u dwóch zawodników Sandecji Nowy Sącz koronawirusa, mecz tego zespołu z Rakowem Częstochowa w 1. rundzie piłkarskiego Pucharu Polski zaplanowany na piątek 14 sierpnia o godz. 17.30 został odwołany - poinformował Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. Na razie nowego terminu spotkania nie wyznaczono.

W ostatnich dniach informowano o pozytywnym przypadku w Pogoni Szczecin oraz pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. Możliwe, że spotkania tych zespołów (a także innych, w razie przypadków COVID-19) zostaną przełożone o kilka dni. Pogoń ma zagrać na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Z kolei Sandecja miała u siebie zagrać z Rakowem Częstochowa, ale PZPN zadecydował o odwołaniu meczu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy przypadek koronawirusa w Asseco Arce Gdynia

 

O nowym terminie spotkania Sandecja - Raków, PZPN poinformuje w osobnym komunikacie. Drużyny uczestniczące w tej fazie Pucharu Polski przechodzą wcześniej badania na obecność koronawirusa.

 

W nowym sezonie - zgodnie z jednym z punktów stworzonego w marcu przez PZPN pakietu pomocowego - wysokość nagród dla klubów uczestniczących w Pucharze Polski na szczeblu centralnym zostanie zwiększona na każdym etapie o ponad 50 procent. Na przykład triumfator tej edycji PP dostanie aż 5 mln zł (dotychczas 3 mln).

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze