Polscy siatkarze poznali rywali w finałach mistrzostw Europy U–18

Siatkówka
Polscy siatkarze poznali rywali w finałach mistrzostw Europy U–18
fot. Cyfrasport
ME kadetów zostaną rozegrane we Włoszech.

W Luksemburgu odbyło się losowanie mistrzostw Europy kadetów (U–18) siatkarzy. Turniej zostanie rozegrany we Włoszech w dniach 5–13 września, a Polacy zagrają w grupie II.

Gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy U–18 będą Włochy. Mecze zostaną rozegrane na południu kraju – w miejscowościach Marsicovetere i Lecce. Gospodarze zostali rozstawieni na pierwszym miejscu w grupie I. Do grupy II przydzielono natomiast reprezentację Czech, która otwiera europejski ranking w tej kategorii wiekowej.

 

Reprezentacja Polski trafiła do grupy II i zagra z Czechami, Rosją, Francją, Niemcami i Białorusią. Biało-czerwoni przygotowują się do turnieju pod kierunkiem selekcjonera Michała Bąkiewicza. Jego podopieczni spotkają się w sobotę w Zakopanem na kolejnym zgrupowaniu.

 

Zobacz także: Zgrupowanie siatkarskich talentów. Poznaliśmy szeroką kadrę reprezentacji Polski juniorów młodszych

 

Awans do półfinałów wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Drużyny z trzeciego i czwartego miejsca będą rywalizowały o miejsca 5–8.

 

Poprzednie mistrzostwa Europy kadetów rozegrano w 2018 roku, a gospodarzami były Czechy i Słowacja. W finale Niemcy wygrały z Czechami 3:0, a w spotkaniu o trzecie miejsce Włochy ograły Rosję 3:1. Polacy w tamtym turnieju nie startowali, ale w przeszłości osiągnęli w tej imprezie wiele sukcesów, z dwoma złotymi medalami (2005, 2015) na czele.

 

Podział na grupy ME U–18 siatkarzy 2020 (Włochy, 5–13 września):

 

Grupa I: Włochy, Turcja, Belgia, Bułgaria, Słowacja, Finlandia.
Grupa II: Czechy, Rosja, Francja, Niemcy, Białoruś, Polska.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze