Criterium du Dauphine: Lennard Kaemna wygrał etap, siódme miejsce Michała Kwiatkowskiego.

Lennard Kaemna (Bora-Hansgrohe) wygrał po samotnej ucieczce czwarty etap kolarskiego Criterium du Dauphine z metą w Megeve. Siódmy ze stratą 1.17 był Michał Kwiatkowski (Ineos). Liderem wyścigu pozostał Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Kaemna o 41 sekund wyprzedził Hiszpana Davida De la Cruza (UAE Team Emirates). Trzeci ze stratą 56 s był Francuz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quickstep).

Trudne chwile w sobotę przeżywał Roglic, który upadł w połowie etapu. Zdołał jednak dogonić zasadniczą grupę i w klasyfikacji generalnej utrzymał 14 s przewagi nad Francuzem Thibaut Pinot (Groupama-FDJ). Kwiatkowski jest 35., a do lidera traci 24.35 min.

Mniej szczęścia miał Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe). Niemiec, który w "generalce" był trzeci, wywrócił się już na 29. kilometrze i nie dotarł do mety.

Jeszcze przed rozpoczęciem etapu z powodu bólu pleców wycofał się zwycięzca ubiegłorocznego Tour de France Kolumbijczyk Egan Bernal (Ineos).

Criterium du Dauphine, impreza przesunięta z czerwca z powodu pandemii i skrócona z siedmiu do pięciu etapów, ma najwyższą kategorię World Tour i jest próbą generalną przed Tour de France, który rozpocznie się 29 sierpnia w Nicei.

Na zakończenie w niedzielę kolarze przejadą kolejny górski etap ze startem i metą w Megeve.