Fortuna Puchar Polski: Sensacyjne porażki Korony Kielce i Zagłębia Sosnowiec

W sobotę rozegrano kolejne mecze 1/32 finału piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski. Doszło w nich do dwóch zaskakujących rozstrzygnięć. KKS 1925 Kalisz wyeliminował Koronę Kielce, a Unia Janikowo – Zagłębie Sosnowiec.

Sporo emocji przyniosło już pierwsze sobotnie spotkanie, w którym Pniówek Pawłowice podejmował ekipę Sokoła Ostróda. Do 87. gospodarze prowadzili 2:1, ale w samej końcówce meczu piłkarze z Ostródy wyprowadzili dwa skuteczne ciosy. Najpierw Dawid Wolny wyrównał na 2:2, a już w doliczonym czasie gry Piotr Ziółkowski strzelił swego drugiego gola w tym meczu, pieczętując awans Sokoła.

Do sporej niespodzianki doszło w Kaliszu. Beniaminek II ligi KKS 1925 pokonał spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy – Koronę Kielce 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli w drugiej połowie Mateusz Majewski i Jakub Chojnowski.

Trzecioligowa Unia Janikowo wyeliminowała przedstawiciela Fortuna 1 Ligi – Zagłębie Sosnowiec. Gola na wagę sensacyjnego awansu do 1/16 finału strzelił w 22. minucie Damian Garstka.

Niespodzianek nie było w starciach Stali Rzeszów z Podbeskidziem Bielsko-Biała (0:1) i Karpat Krosno z PGE FKS Stalą Mielec (0:2). Pewnie do kolejnej rundy awansował również Widzew Łódź, który w Skierniewicach ograł miejscową Unię 4:0.

Zaplanowany na godzinę 16.00 mecz Polonia Nysa – Górnik Łęczna nie został rozegrany. Kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem tej konfrontacji, spotkanie zostało odwołane. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że decyzję taką podjęto w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem w klubie Polonia Nysa i wdrożoną przez Sanepid procedurą kwarantanny.

Wyniki 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Polski:

Pniówek Pawłowice – Sokół Ostróda 2:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Ziółkowski (32), 1:1 Kamil Glenc (54), 2:1 Rafał Adamek (59), 2:2 Dawid Wolny (87), 2:3 Piotr Ziółkowski (90+3)
W 38. minucie rzutu karnego dla Sokoła nie wykorzystał Adam Dobosz, który strzelił nad poprzeczką.

Żółte kartki: Wojciech Caniboł, Oskar Mazurkiewicz, Tomasz Musioł (Pniówek), Adam Dobosz, Wojciech Mazurowski, Karol Żwir (Sokół).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce). Widzów: 95.

Stal Rzeszów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Karol Danielak (33)

Żółte kartki: Sławomir Szeliga (Stal), Aleksander Komor (Podbeskidzie).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

KKS 1925 Kalisz – Korona Kielce 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mateusz Majewski (65), 2:0 Jakub Chojnowski (90+1)

Żółte kartki: Bartosz Waleńcik, Mateusz Gawlik, Daniel Kamiński, Mikołaj Zawistowski (KKS), Grzegorz Szymusik, Paweł Łysiak (Korona).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).

Karpaty Krosno – PGE FKS Stal Mielec 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Robert Dadok (58), 0:2 Paweł Tomczyk (76)

Żółte kartki: Sylwester Stańko, Szymon Dziadosz (Karpaty), Petteri Forsell (Stal).

Sędzia: Karol Iwanowicz (Lublin).

Unia Skierniewice – Widzew Łódź 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Daniel Tanżyna (8), 0:2 Henrik Ojamaa (24), 0:3 Robert Prochownik (37), 0:4 Krystian Nowak (81)

Żółte kartki: Paweł Czarnecki, Adrian Dudziński, Maciej Wilanowski (Unia).

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń).

Unia Janikowo – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Damian Garstka (22)

Żółte kartki: Tomasz Kowalczuk, Przemysław Kędziora (Unia), Kacper Radkowski, Joao Oliveira (Zagłębie).

Sędzia: Konrad Kiełczewski (Białystok).

Polonia Nysa – Górnik Łęczna (odwołany).