Kolejne zwycięstwo siatkarzy Vervy! PGE Skra nie ugrała w stolicy nawet seta

Verva Warszawa Orlen Paliwa lepsza od PGE Skry Bełchatów w dwóch meczach sparingowych.

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa ponownie pokonali PGE Skrę Bełchatów w meczu sparingowym. Po zwycięstwie w Bełchatowie 3:1, w rewanżu w stolicy wygrali 4:0.

Pierwsze sparingowe starcie obu ekip zostało rozegrane 13 sierpnia w hali Energia w Bełchatowie. Po czterech wyrównanych setach PGE Skra uległa Vervie 1:3. Spotkanie rewanżowe rozegrano w sobotę w warszawskiej Arenie Ursynów.

W pierwszym secie gospodarze dużo lepiej przyjmowali, co umożliwiało im skuteczną grę w ataku. W tym elemencie w PGE Skrze świetnie prezentował się Norbert Huber, który zdobył siedem punktów. Ostatecznie zwyciężyła jednak Verva, która miała przewagę na przestrzeni całego seta (21:25).

Drugą partię również lepiej rozpoczęli gracze Vervy, jednak PGE Skra z czasem zaczęła prezentować lepszą siatkówkę. Mimo dużej straty wyrównała na 16:16 i dalej walczyła o zwycięstwo. Chwilę później Milad Ebadipour zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki i dał sygnał do dalszego ataku. W końcówce stołeczni siatkarze zaczęli grać lepiej blokiem i minimalnie wygrali 25:23.

W kolejnym secie PGE Skra prowadziła, jednak warszawianie zaczęli lepiej prezentować się w polu serwisowym, dzięki czemu budowali przewagę. Bełchatowianie zanotowali też pierwszy blok w meczu i skutecznie kontrowali (18:18). Końcówka znów należała jednak do gospodarzy i to oni wygrali 25:23.

Czwarty, dodatkowy set rozpoczął się wyrównaną grą z obu stron siatki. W PGE Skrze gościnnie zagrał rozgrywający Michał Kozłowski. Choć bełchatowianie prowadzili kilkoma punktami, to Verva zaczęła świetnie zagrywać. Przez całego seta toczyła się równa gra, a warto pochwalić Norberta Hubera za znakomite zagrywki (21:20). Ostatecznie jednak VERVA znów lepiej prezentowała się w końcówce, wygrała partię 27:25, a cały mecz 4:0.

Już w najbliższy weekend występy obu drużyn będzie można śledzić na sportowych antenach Polsatu. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego zagrają na turnieju w Suwałkach. Siatkarze PGE Skry podejmą na turnieju w Bełchatowie Jastrzębski Węgiel, Aluron CMC Wartę Zawiercie oraz Grupę Azoty ZAKSA Kedzierzyn Koźle.

Najwięcej punktów: Michał Superlak (18), Jan Fornal (11), Artur Szalpuk (10) – Verva; Norbert Huber (15), Bartosz Filipiak (12), Milad Ebadipur (10) – PGE Skra.

Wyświetl ten post na Instagramie.

W drugim sparingu również okazała się lepsza @verva.warszawa, wygrywając 4:0 (25:21; 25:23; 25:23; 29:27) #TeamSkra #drużyna #ZawszeRazem #sparing

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)

Verva Warszawa Orlen Paliwa – PGE Skra Bełchatów 4:0 (25:21, 25:23, 25:23, 27:25)

Verva: Angel Trinidad de Haro, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Michał Superlak – Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Michał Kozłowski, Jakub Kowalczyk, Jan Król, Jan Fornal. Trener: Andrea Anastasi.
PGE Skra: Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Norbert Huber, Milan Katić, Milad Ebadipur, Bartosz Filipiak – Kacper Piechocki (libero) oraz Robert Milczarek (libero), Dusan Petković, Sebastian Adamczyk, Michał Kozłowski. Trener: Michał Mieszko Gogol.

Inne sobotnie sparingi polskich klubów:

GKS Katowice – Aluron Virtu CMC Zawiercie 1:2 (25:27, 25:23, 22;25)
Cerrad Enea Czarni Radom – Ślepsk Malow Suwałki 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 16:25)
MKS Będzin – Cuprum Lubin 2:3 (28:26, 18:25, 25:23, 22:25, 14:16).