Liga Mistrzów: Manchester City - Olympique Lyon 1:3. Skrót meczu (WIDEO)

Pep Guardiola

W ostatnim spotkaniu ćwierćfinałowym cały piłkarski świat wyczekiwał wyłonienia rywala dla Bayernu Monachium, który w piątek kompletnie pokonał bezradną FC Barcelonę. Naprzeciw siebie stanęły ekipy Manchesteru City i Olympique Lyon. Francuzi, początkowo skazani na pożarcie, sensacyjnie pokonali drużynę City 3:1 i zameldowali się w półfinale rozgrywek. Zobaczcie skrót meczu.

Choć zawodnicy Pepa Guardioli byli niekwestionowanym faworytem tego spotkania, to zawodnicy z Lyonu otworzyli wynik. Fernando Marcal dał dalekie podanie do Karla Toko - Ekambiego, który mimo interwencji Ayericka Laporte’a oddał piłkę do Maxwella Corneta. Reprezentantowi Wybrzeża Kości Słoniowej pozostało jedynie oddać strzał, który sensacyjnie minął Edersona. Sędzia miał wątpliwości co do tego gola i poprosił o konsultację VAR, która jednak udowodniła poprawne zdobycie bramki.

W drugiej części spotkania przewaga „The Citizens” zaczynała być widoczna, ale brakowało konkretów. Zespół Guardioli rozgrywał głównie w środkowej części boiska, a Lyon skupiał się na kontrach. W 60. minucie Kevin de Bruyne oddał niebezpieczny strzał z rzutu wolnego, ale Anthony Lopes poradził sobie z uderzeniem Belga.

Rozgrywający Manchesteru City był najaktywniejszym zawodnikiem wicemistrzów Anglii i jego wysiłki się opłaciły, bo w 68 minucie plasowanym strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza Lyonu.

Już 10 minut później stoły się ponownie odwróciły. Moussa Dembele świetnie przejął piłkę i pobiegł ku bramce Edersona, zdobywając gola na 2:1 dla Lyonu. Piłkarze City doszukiwali się tu spalonego, ale po konsultacji VAR sędzia przyznał gola dla Olympique. W samej końcówce spotkania Raheem Sterling zaliczył najbardziej spektakularne pudło w tym sezonie Ligi Mistrzów. Riyad Mahrez wyłożył mu piłkę na pustą bramkę, ale Anglik przeniósł piłkę nad bramką. W 87. minucie wynik znowu uległ zmianie. Dembele dobił strzał Reine-Adelaide i ustalił rezultat spotkania na 3:1.

W następnym spotkaniu Olympique Lyon zmierzy się z Bayernem Monachium. Druga z par półfinałowych to RB Lipsk kontra Paris Saint Germain.