Łukasz Piszczek zrezygnował z funkcji wicekapitana Borussii

Piłka nożna
Łukasz Piszczek zrezygnował z funkcji wicekapitana Borussii
PAP
Łukasz Piszczek - zawodnik Borussii Dortmund

Wielokrotny reprezentant Polski, Łukasz Piszczek zrezygnował z funkcji wicekapitana Borussii Dortmund w sezonie 2020/2021. Prawy obrońca gra w zespole z Zagłębia Ruhry od 2010 roku.

Jeszcze niedawno sam Piszczek mówił o tym, że sezon 2019/2020 będzie jego ostatnim i oficjalnie zakończy karierę. Stało się inaczej. W maju podpisał nową umowę, która wiąże go z Borussią do czerwca 2021 roku. 

 

Piszczek jest żywą legendą klubu z Zagłębia Ruhry - występuje w nim nieprzerwanie od 2010 roku i od razu stał się jednym z filarów "Schwarzgelben". W tym sezonie został wybrany na wicekapitana drużyny. W sobotę Borussia podała w komunikacie na swojej stronie internetowej, że polski zawodnik zrzekł się tej funkcji. Piszczek tłumaczy, że chce ułatwić płynne wzięcie większej odpowiedzialności za zespół przez kogoś innego.

 

 

Łukasz Piszczek do tej pory w barwach Borussii Dortmund zagrał w 363 spotkaniach, strzelając 18 bramek. Z zespołem z Zagłębia Ruhry polski obrońca zagrał w finale Ligi Mistrzów, zdobył dwa mistrzostwa oraz dwa puchary i superpuchary Niemiec.

pez, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie