Fortuna Puchar Polski: Chrobry Głogów - Cracovia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Niedziela upłynie pod znakiem Fortuna Pucharu Polski. Na pierwszym etapie tych rozgrywek Chrobry Głogów podejmie Cracovię. Czy obrońca trofeum równie skutecznie rozpocznie nowe rozdanie? A być może zdeterminowany pierwszoligowiec sprawi niespodziankę? Relacja i wynik na żywo spotkania Chrobry Głogów - Cracovia od godziny 17:30 w Polsacie Sport.

Dwa lata temu głogowianie zatrzymali się na Legii Warszawa, rok temu na Lechu Poznań i w trzecim kolejnym roku nie zejdzie z rywalizacji z topowymi zespołami. Tym razem zmierzą się ze zdobywcą Pucharu w ubiegłej edycji i siódmą drużyną Ekstraklasy. Nie da się ukryć, że przed nimi nie lada wyzwanie, jednak warto zaznaczyć, że pucharowe rozgrywki lubią niespodzianki i w swojej historii mają już ich kilka.

 

Zobacz także: Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2. Skrót meczu finałowego

 

Dla podopiecznych Ivana Durdevića to dopiero pierwszy występ po kilku dniach od momentu wznowienia przygotowań. O ile w ogóle możemy mówić o przygotowaniach. W tak krótkim czasie jest to bardziej podtrzymanie dyspozycji. Poza tym Chrobry jest cały czas w przebudowie. Do tej pory drużynę wzmocnili Patryk Bryła, Kacper Bieszczad i Jaka Kolenc i jak zapowiedział trener Ivan Djurdjević - kolejne ruchy dopiero nastąpią.

 

Piłkarze z Krakowa zdążyli już zagrać mecz sparingowy z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (1:3). W składzie Michał Probierz nie ma już do dyspozycji Rafaela Lopesa, Janusza Gola oraz Niko Datkovića. Nie ma też Ivana Fiolicia, któremu skończyło się wypożyczenie z Genk. Ma za to kilku zawodników, którzy wrócili z wypożyczeń jak Bojan Cecarić, Radosław Kanach, Rubio.

Przypomnijmy, że w Pucharze można dokonać pięciu zmian w trakcie meczu, stąd można się spodziewać podjęcia tej próby ze strony trenerów.

 

To nie jedyna zmiana w tegorocznej edycji. Inną ważną, mającą wpływ na kształt jedenastki, jest konieczność gry dwóch młodzieżowców.

 

Pierwsza runda Pucharu zakłada udział 64 drużyn. W 1/32 finału grają wszystkie drużyny PKO BP Ekstraklasy, 1. i 2. ligi, a także kluby, które triumfowały we wszystkich 16 okręgach.

 

Relacja i wynik na żywo spotkania Chrobry Głogów - Cracovia od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie