Fortuna Puchar Polski: Ekscytująca seria karnych! Awans Warty w dramatycznych okolicznościach

Warta Poznań wyeliminowała Błękitnych Stargard z Pucharu Polski.

Warta Poznań awansowała do 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Ekipa z Wielkopolski pokonała po rzutach karnych Błękitnych Stargard. Po 120 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:3.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli sobie gracze ze Stargardu. W 8. minucie Mateusz Bochnak minął bramkarza Warty Daniela Bielicę, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać celnego strzału. 22-latek ponownie zagroził bramce Bielicy w 17. minucie. Tym razem oddał strzał z dystansu, który wybronił golkiper "Zielonych".

Później przez długi czas jedni i drudzy nie potrafili stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywala. W końcu w 35. minucie przebudził się beniaminek ekstraklasy. Indywidualną akcją popisał się Gracjan Jaroch, a następnie posłał piłkę ziemi w stronę bramki. Futbolówka znalazła się w siatce. Podopieczni Piotra Tworka objęli prowadzenie, które dowieźli do końca pierwszej połowy.

Osiem minut po zmianie stron Błękitni doprowadzili do wyrównania. Podanie od Oskara Ryka otrzymał osamotniony Bochnak, który chwilę później pewnie pokonał Bielicę. W 53. minucie na Stadionie Miejskim w Stargardzie było 1:1.

Wydawało się, że drużyna z PKO BP Ekstraklasy ruszy do ataku, by wyrównać wynik meczu. Zamiast tego, za ciosem postanowili pójść gracze ze Stargardu. W 62. minucie kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Damian Polkowski. Skrzydłowy Błękitnych posłał piłkę idealnie w okienko bramki poznaniaków.

Trzy minuty później było już 3:1. Mocny strzał po ziemi zza pola karnego oddał Hubert Krawczun. Piłka wylądowała w dolnym rogu bramki Bielicy. W Stargardzie zanosiło się na dużą niespodziankę. Zawodnicy z Poznania mieli do odrobienia już dwa gole.

W 77. minucie gościom udało się odrobić jedną bramkę. Do siatki po dobitce trafił Mateusz Kuzimski. Piłkarze Warty mieli kilkanaście minut na doprowadzenie do wyrównania. "Zieloni" dopięli swego w 85. minucie gry. Wówczas mocny strzał w okienko bramki Mariusza Rzepeckiego posłał Adrian Laskowski. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry było 3:3.

Doliczony czas gry również nie przyniósł rozstrzygnięcia. Konieczna zatem była dogrywka.

W pierwszej części dodatkowego czasu bliżej objęcia prowadzenia byli piłkarze Warty. W 105. o włos od zdobycia drugiego gola w tym meczu był Kuzimski. Później swoją szansę mieli również Błękitni. Dobrą okazję do zdobycia miał Damian Niedojad, lecz jego uderzenie z ostrego kąta obronił Bielica. Do końca dogrywki nie obejrzeliśmy więcej dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Do rozstrzygnięcia spotkania niezbędne okazały się rzuty karne.

W konkursie "jedenastek" lepsi okazali się piłkarze Warty. Łącznie rzutu karnego na gola nie zamieniło pięciu piłkarzy - trzech zawodników Błękitnych i dwóch graczy z Poznania.

Błękitni Stargard 3-3 pd. k. 4-5 Warta Poznań
Bramki: Mateusz Bochnak 53, Dawid Polkowski 62, Hubert Krawczun 66 - Gracjan Jaroch 35, Mateusz Kuzimski 77, Adrian Laskowski 85

Rzuty karne: 0-1 Mateusz Kupczak, (0-1 Hubert Krawczun), 0-2 Adrian Laskowski, 1-2 Dawid Polkowski, (1-2 Mateusz Kuzimski), 2-2 Jakub Ostrowski, 2-3 Bartosz Kieliba, (2-3 Damian Niedojad), (2-3 Konrad Handzlik), 3-3 Mateusz Bochnak, 3-4 Nikodem Fiedosewicz, 4-4 Oskar Ryk, 4-5 Mariusz Rybicki, (4-5 Marcin Rajch)

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Aleksander Theus, Jakub Ostrowski, Błażej Klimek (91, Paweł Bednarski), Bartosz Sitkowski - Mateusz Bochnak, Hubert Krawczun, Oskar Ryk, Michał Cywiński (81, Damian Niedojad), Dawid Polkowski - Marcin Rajch.

Warta: Daniel Bielica - Jakub Kuzdra (77, Nikodem Fiedosewicz), Bartosz Kieliba, Adrian Laskowski, Jakub Kiełb - Dominik Smykowski (66, Konrad Handzlik), Mateusz Kupczak, Mateusz Czyżycki, Robert Janicki (66, Kajetan Szmyt), Michał Jakóbowski (54, Mariusz Rybicki) -Gracjan Jaroch (53, Mateusz Kuzimski).